Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 3

Registrován: pát 20.1.2012, 10:32

Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od kuzmic » pát 20.1.2012, 10:34

Dobrý den,

chtěl bych poprostit uživatele tohoto fóra, jestli by mě nenasměrovaly na nějaké materiály ze kterých se dá připravovat na zkoušky pro zbrojní průkaz.

Předem moc děkuji.

Kuzma
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od kolaCZek » pát 20.1.2012, 10:39

Treba tady: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky.
A pozor... Neda se to nasrotit za vecer jako na autoskolu. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 3

Registrován: pát 20.1.2012, 10:32

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od kuzmic » pát 20.1.2012, 11:03

Moc děkuji! Tohle přesně jsem potřeboval.

Jaký čas je k tomu cca potřeba nebo kolik byste tak doporučoval tomu věnovat?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od kolaCZek » pát 20.1.2012, 11:15

Tezko rict. Kazda hlava to vstrebava jinak. Je tam i trenink testovych otazek. Ja ho projizdel tak dlouho, dokud jsem nedokazal s jistotou projit vsech 488 otazek bez chyby. :wink:

A urcite je treba nastudovat si i nauku o zbranich a bezpecnou manupulaci.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 3

Registrován: pát 20.1.2012, 10:32

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od kuzmic » pát 20.1.2012, 11:47

Seper! Ještě jednou moc děkuji!

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od E-Ryc » pát 20.1.2012, 12:52

kolaCZek píše:A urcite je treba nastudovat si i nauku o zbranich a bezpecnou manupulaci.
Hlavne si nekam dojit a zkusit to alespon jednou v realu ;)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od kolaCZek » pát 20.1.2012, 13:04

Presne tak... Pred komisarem uz to nevykoumas. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od maja » pát 20.1.2012, 14:23

Já osobně jsem se všechny otázky naučil přibližně za čtrnáct dní, kdy jsem tomu věnoval průměrně hodinu a půl denně. Na konci jsem hlavně projížděl výše zmíněný test a zaměřil se na otázky, které jsem měl špatně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od Fox4077 » pát 20.1.2012, 14:57

No a já jsem se šel v pondělí zeptat na PČR co jako ten zbroják obnáší? V úterý jsem si koupil brožurku. Ve čtvrtek jsem si šel cvičně vystřelit pět ran na střelnici, no a v pátek jsem dělal zkoušky a udělal. 8-)
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od lo3k » pát 20.1.2012, 15:18

Fox4077 : By me zajimalo jak ti tedy stihla policie dorucit oznameni o konani zkousky,nejmene 10dni pred zkouskou samotnou?
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od Fox4077 » pát 20.1.2012, 15:35

lo3k: Přeci jen je to už 13 let, ale oznámení mi nikdo nedoručoval. Prostě v to pondělí, když jsem se byl zeptat, jak na zbroják, tak mi policista mimo jiné řekl, že termín zkoušek je hned v pátek a další až za tuším 3 měsíce. Tak jsem řekl, že 3 měsíce čekat nechci a beru ten pátek. On jen utrousil něco jako, že takového exota tu ještě neměli, a bylo hotovo.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od lo3k » pát 20.1.2012, 15:56

Nj 13let,tak to potom chapu.Ja jsem ho delal dvakrat,prvne v 96tym,bohuzel jsem ho nechal propadnout a podruhe v 03tim.No byl to diametralni rozdil,poprve jsem dal kavu,cigo,pokecal s komisarem a pak si sel zakourit komisar,kdyz se vratil test byl hotov.Ovsem podruhe to byla lahudka,zkousku jsme delali tri a bylo na nas 5policajtu + komisar,dva nebo tri nvm,to byla nejaka kontrola z kraje,jestli je vsechno ok.Nastesti jsem tusil ze stare casy jsou pryc a tak jsem se to opravdu nadrel a to az do te miry ze mi stacilo precis si pvnich par slov z otazky a okamzite jsem vedel ktere pismeno skryva spravnou odpoved,nikoli odpoved samotnou tu jsem si uz nepanatoval,test jsem zvladnul za cca 6min a to vcetne prekontrolovani.
(Jsou samozrejme otazky ktere je nutne docist do konce)
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: sob 23.4.2011, 13:09

Bydliště: Chomutov

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od *serafin* » pát 20.1.2012, 16:36

Kromě zbranekvalitne.cz je ještě výborná brůžůrkaod pana Komendy http://www.zbozi.cz/vyrobek/bezpecna-ma ... n-komenda/. Mě při přípravě také dost pomohla.
"Ozbrojená společnost je zdvořilá společnost." - Robert Heinlein - spisovatel
ČZ Slavia 634, 4,5 mm, r.v. 2009; CZ 75, r.v. 1994; Glock 19, r.v. 2006

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od mFranta » pát 20.1.2012, 19:52

Já se učil z již zmíněných zbraněkvalitně.cz- jak z předpisů (což doporučuji alespoň 1x přečíst), tak hlavně z otázek. Potom samozřejmě hodněkrát test. Základ do sebe člověk dostane relativně brzo (u mě asi po týdnu kdy jsem se učil cca 1 hodinu denně), ale některý věci to chce pilovat víc. A až budeš vědět kde budeš mít zkoušku tak tam zavolej nebo zajdi a zeptej se co tam mají za zbraně, případně si je vyzkoušej (většinou se střílí ČZ 75 nebo ČZ 83). Když jsem dělal zkoušku tak jsme na praktické části byli po třech a dvě ČZ 75 šly rozebrat dost ztuha- to pak člověk snadno začne zmatkovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od kolaCZek » ned 22.1.2012, 11:53

mFranta ma pravdu. Je hodne dobry vedet, na cem budes dokazovat svou zpusobilost. Muzes si to okouknout a nechat si vysvetlit, co a jak. Ja mel treba na vyber z CZ75 a G17. Asi neni potreba zminovat, co jsem si vybral, ze? :inlove:
Hlavne u prakticky zadny zmatky. Vsechno v klidecku, pomaloucku, pan komisar ti jasne rekne, co po tobe chce. Zadny zmateny kvrdlani zaverem pred brichem. Vytahnout zasobnik a klidne sachtu zkontrolovat jeste prstem. Zaver si hodit hezky na zachyt. Pritahnout kver pred xicht, at je jasne, ze koukas do komory. Vsechno hezky citelne a nebat se i trochu prehanet, at je jasne, co delas a jak to delas. :wink: Je to takovy divadylko... A hlavne vzdy mirit bezpecnym smerem a prst mimo lucik.

A taky se koukni/natrenuj reseni zavad. A to tak, jak bys to delal na strelnici a i tak, jak bys to delal v nouzovy situaci, kdy proste strilet musis... (treba selhac a cekani 30s vs okamzity pretazeni zaveru). Po mne to chtel vedet... :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od panvrabec » ned 22.1.2012, 12:04

Pravda :) teď jsi mi připoměl řidičák, před přejezdem téměř zastavit (i když bliká bílé světlo) a 3x kroutit hlavou doleva-doprava s rádiusem sovího krku, jestli náhodou nejede vlak.

Příspěvky: 37

Registrován: stř 11.1.2012, 15:12

Zbraň: CZ 75 compact

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od zigira » ned 22.1.2012, 12:21

Zdar všem.Já dělal zkoušky 1991.Zašel jsem na policii vyřídil žádost a tam mi poradili jakou si mám prostudovat dostupnou literaturu.Zakoupil jsem,našrotil(asi 14 dní) potom jsem byl 3x u nás v obchdě se zbraněma kde mi prodavač pokaždé nechal vyzkoušet bezpečnou manipulaci na několika zbraních (i s patřičným slovním výkladem).Je to bezva chlap a do dnes jsem mu za to vděčný.Pak mi přišla pozvánka na zkoušku a nebyl problém ji udělat.A u zkoušky to chce opravdu jak píše kolaczek - pomalu,vklidu,nezmatkovat.Jo a střelbu mě nechal vyzkoušet kamarád co měl ZP.

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od Stenny » ned 22.1.2012, 19:28

U praktické klidně říkej, co děláš a proč to děláš, a jak už zaznělo, dej si na čas. Za pomalost tě nevyhodí, ale za výsledek zmatkování by mohli :) . Každý komisař má nějaká specifika (mě se ptal, jak bych nastavil válec revolveru s jediným nábojem, kdybych ho tak chtěl nosit, a v jakém stavu bych nosil CZ75), ale když nebudeš spěchat, vymyslíš všechno.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od E-Ryc » ned 22.1.2012, 19:34

Komentovani jsem zkousel a bylo mi receno, at to delam potichu, abych ostatnim (manipulaci jsme delali po trojicich) nenapovidal... Takze zalezi na komisari.

Příspěvky: 1

Registrován: čtv 06.12.2012, 20:18

Zbraň: CZ75Shadow

Re: Zkoušky na zbrojní průkaz - materiály

Příspěvek od ottoman » čtv 06.12.2012, 20:20

Zbrojní průkaz testy - všechno přehledně pod "jednou střechou" 8-) pro Windows a Android najdte tady:
http://www.zbrojniprukaz-testy.cz

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz