Zkušenost s revolvery Holek


Pro příznivce více komor, včetně deringerů

Příspěvky: 38

Registrován: sob 28.7.2007, 21:41

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Beroun

Zkušenost s revolvery Holek

Příspěvek od ČABA » stř 19.9.2007, 20:58

Máte někdo zkušenosti s revolvery Holek.Jde mi hlavně o kvalitu,přesnost atd.Prosím o info o větších rážích jako je 38 special a 357magnum.
Jsou za rozumnou cenu tak počítám že nějaké to (ale)se najde.Dík Čaba :?: :?: :?:
Nejvíc na životě miluju tu rozmanitost - každý den mě nasere někdo jiný...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » stř 19.9.2007, 21:12

Měl jsem 820 ve chromu - vypadal pěkně, ale při častém střílení se mi rozkládal rám a musel jsem utahovat šroubky - možná by to ale spravilo sekundové lepidlo :)

Průser to byl při závodech, že jsem musel dvakrát protočit válec :)

Dále jsem měl problémy se spouští - zadrhávala se.

Sice mi to přímo v Alfě opravili, ale na závody jsem to už netahal.

Na 15 metrů v singlu to bylo vždy v černým.

na občasné zastřílení dobrý - jinak nic moc.

Pořídil jsem si G19 a jsem v pohodě 8-)
Zlo není ve zbraních, ale v lidech

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » stř 19.9.2007, 21:17

38 jsem svého času měl- Po pár nábojích měl problémy s časováním otočení válce- údajně nesouosout válce- v rámci záruky opraveno. Pak se mi vydrolily závity( zůstaly na šroubcích) pro uchycení střenek. Oprava provedena provrtáním a šroubem s matičkou durch( prý jsem to moc dotáhl).
Jinak slitinové rámy měly pověst něco o životnosti 5000 výstřelů, to nemohu ani potvrdit ani vyvrátit, tak daleko jsem se nedostal... Jen na rámu byl krásný otisk dna nábojnice, tak nevím.
Vlastník této zbraně už nejsem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » čtv 20.9.2007, 6:52

Kvalita zbraně odpovídá její ceně.Pokud se někdo chce vyblbnout na střelnici a sám si přebíjí,proč ne,nalaboruje si munici na terčové minimum a může střílet až do alelujá.Známý mi ukazoval ten holčičí levorvér cca po 25 000 ranách,byl notně mechanicky ojetý,ale soustřel OK,souosost válce vůči rámu OK,přechod válec-hlaveň OK,spára mezi válcem a rámem nezměněná.Znovu upozorňuji,ale stříleno pouze olovem,navážka prachu na spodní minimum.Mluvil jsem s ním asi před rokem, ročně vypráská cca 5000 ran,takže asi bude mít větší skóre.Zavolám mu a budu informovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 133

Registrován: čtv 03.11.2005, 19:47

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Cedric » čtv 20.9.2007, 10:02

Vlastním již dva roky Holka 2", ráže 38 spe. v chromu, malé dřevěné střenky. Občas ho vezmu na střelnici, je poměrně přesný (vzhledm ke své krátké hlavni). Zatím žádná závada. Vzhledově krásný. Je to taková pojistka,když G 19 nebude doma :). Je to prostě trezorový spáč, který vždy pomůže,když je to potřeba. Jo proč jsem si ho zakoupil? Před dvěma lety, fy. Alfa proj. vyprodávala zakázku, která měla jít do ciziny(rpto atyp. střenky), ale nezískali (v cizině) dovozní povolení nebo co :D Alfa Proj, nabídla tyto zbraně pro říslušníky PČR za velice výhodnou cenu. Myslím, že to tenkrát dělalo cca. 3500,-Kč. No nekup to. :D :D :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 20.9.2007, 13:27

Jo jo a kolem vanoc to bylo k prodeji i verejne za podobnou cenu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 59

Registrován: čtv 06.9.2007, 0:39

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kefoun » čtv 20.9.2007, 14:28

to Cedric:
Taky znam jednoho takovyho. Koupil to v akci jako policajt a sli sme to dalsi den testnout. Dali sme kazdej asi 8 ran a od ty doby z nej nebylo strileno :) ale nekup to v ty akci :))
Lepsi mlceti a jako blbec vypadati, nezli promluviti a tuto domnenku potvrditi :) ...

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » čtv 20.9.2007, 18:20

Myslím, že tento přístup ke slitinovému Holku v chromu je nejlepší- je hezký na koukání a vydrží sem tam ho provětrat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » pát 21.9.2007, 20:59

Mám Holka 341 .22LR a po cca 300 ranách reklamace, prasklého čepu spouště. Ttéto firmě (ALFA-Proj) už moc nevěřím, dle mě jsou to diletanti.
Jinak litinové rámy určitě nebrat natož u větší ráže. :!:

Příspěvky: 18

Registrován: pon 20.4.2009, 13:37

Zbraň: Glock 17, Walther P1

Bydliště: SVK

Re: Zkušenost s revolvery Holek

Příspěvek od C08R4 » čtv 02.7.2009, 14:54

Ja mam Holek 3" model 331 a je v celku fajn. Som jeho druhy majitel, je v dobrom stave, ale mal som problem, ked som tam dal valec na .22LR, tak sa mi to zasekavalo v DA rezime. Objednal som si priamo od vyrobcu tieto nahradne diely: Posouvač válce, západka válce, spoušť, pružina čepu, držák valce, pouzdro závitove. Ten posuvac sa rychlo asi opotrebovava a to sposobuje problem. Inak Holek uz funguje ako hodinky, sam som to opravoval, ale poviem vam, to bol des dostat tam naspät tu velku pruzinu kladiva, co je ulozena v miestach pazbiciek, prsty ma boleli asi dva dni :lol:. Inak musim pochvalit pristup firmy Alfa-proj.
Glock 17 MB, PI vz.82, SA vz.58V,
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Zkušenost s revolvery Holek

Příspěvek od Fox4077 » ned 08.5.2016, 19:15

Tak to tu trochu oživím.
Mám Holek Alfa-Proj 830, je to odlehčená verze z hitlermetalu. Ale jsem s ním spokojený, mám ho cca 12 let a chodí v poho. Sice má najeto jen pár set, ale bez problémů.
Poslední dobou uvažuju o dalším revolveru, zaměřeno jsem měl na Ružéra a pak mě napadl Alfa-Proj steel. Cena oproti Ružérovi téměř poloviční a na to moje sváteční střílení by snad mohl stačit.
Rád bych .357 cena necelých 9 papírů. Je zajímavé, že revolver .38spec má stejné rozměry, váhu a taky i cenu s revolverem .357.
Ružéra jsem chtěl v nerezu, ale Alfa je jen černá nebo chromovaná. K tomu chromu nějak nemám moc důvěry, při svém hnidopišství bych furt hledal nějaké vady. Takže asi černý.
Máte někdo nějaké postřehy či rady? Třeba jak jsou na tom v současnosti s kvalitou apod.
Dík.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Zpět na „Revolvery“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz