Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzéry


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od Lars » pát 11.1.2013, 20:37

Vladimíre - jeden konkrétní dotaz: zažil jsi někdy situaci reálného fyzického konfliktu? Pokud ano, tak určitě víš, že vše se odehrává tak rychle, že představa jak v dané kritické chvíli (a ani ne tak ve chvíli, jako spíše ve zlomcích sekundy) přemítám, je-li vhodné vytáhnout paralyzér, nebo je to už na něco silnějšího, je pro mne lehce úsměvná a hlavně velmi naivní.

Jinak ano, i paralyzér je určitě o něco lepší, než holé ruce. Ale jeho "zastavovací" účinek je velmi diskutabilní a jeho preventivně odstrašující účinek velmi nízký. To už je v každém případě lepší obušek, jak na vlastní obranu, tak pro to preventivní odstrašení.., a rozhodně větší respekt vzbudí i solidní nůž. Takže paralyzér - budiž (hlavně asi pro ženy, protože do kabelky se vejde lépe než obušek a k nožům mají ženy nějaký zvláštní a logicky ne-příliš pochopitelný odpor), ale rozhodně nepřeceňovat a osobně bych jej nestavěl výše, než nějaký kvalitní pepřák.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 12.1.2013, 12:20

Larsi:Kde prosím ve svém příspěvku píši něco o tahání paralyseru ve skutečně krizové situaci!Tedy pro ty,kteří to co píši výše nebylo dost srozumitelné!Ano,paralyzer je pouze lepší jak nic!Ale hlavně mě nikdo nenutí se jím skutečně bránit za situace,která vyžaduje "přiměřenou"obranu!Pokud použiji obranu o které si "myslím",že je přiměřená,a později se zjistí že nemusí být!!,potom bude jistě dobré když policii odevzdám všechny zbraně,které jsem měl v danou chvíli u sebe,a kde jsem ve výpovědi uvedl,že jsem je na obranu i použil!Což je "moje"verse-obránce při tr.řízení!A protože jsem ten paralyser u sebe skutečně měl a odevzdal jsem ho jako zbraň kterou jsem při obraně "použil"i když třeba nee,ale já to přeci na sebe neřeknu,že?Kdybych tuto alternativu (paralyser) neměl u sebe,nemohl bych ho odevzdat,a tvrdit to co tvrdím,že jsem ho použil jako prvotní obranu!Jasný?U soudu má každý svou pravdu a tu si musí obhájit.Bez důkazů to jde těžko.Zvláště když se "hodně mluví",co se později těžko napravuje,pokud vůbec.
Ten paralyser má i tu výhodu,že fysické důkazy jeho použití nemusí býti na těle patrny.A je malý,jako krabička cigaret!Doufám,že jsem tuto problematiku dostatečně osvětlil.Takovýchto"důkazů" může být připraveno v hlavě,ale i de-fakto více,a potom mohou v komplexu i pomoci!Obrana musí být silnější jak útok,ale nesmí být zcela zjevně nepřiměřená...!Na stupňovaný útok,tedy i odpovídající "stupňovanou stále přiměřenou obranu"!Pokud na toto budu mít důkazy a neřeknu na sebe"že lžu",potom mám šanci na "kytičku"!! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od garf » sob 12.1.2013, 16:04

Vážený p. Vladimíre :roll: a teď ještě jednou :- Tu o pejskovi a kočičce, tu mám rád : zkuste ubrat ...a pejskovi kila...., a přehodnotit zda to byl vůbec vzhledem k hmotnosti dobrman :lol:
citace : "Měl jsem psa rasy dobrman.Dobře stavěný 60kg mazlík!Šíleně mu vadily kočky..."
:lol: :lol: :lol:
měl jsem vlkodavku 60kg , 79cm v kohoutku :mrgreen: , milovala kočky a pár jich vychovala , a v revíru byla výborná na "černou", jak ji doběhla-vystavila, což nebyl pro ni problém, použila paralyzér, a paralyzovala první svini na ránu :lol:

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 12.1.2013, 19:36

garf:Maximálně uberu 5 kg!Vážil jsem ho u doktora na kruhové váze do 50 kg,a rafička byla daleko v bílém!Nemáš Ty tu fenu vlkodava nějakou nedokrmenou?Neměla by mít tak 65-70 kg?Na tu výšku?!Asi je hodně mladá!Vlkodav je taky hezký pes.Pozdravuj jí ode mne! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od Lars » sob 12.1.2013, 19:44

Vladimír - to vysvětlení (předchozího příspěvku) beru, předtím jsme si nerozuměli.
Jen jedna malá připomínka - je už toho nějak moc, co by člověk měl s sebou denně tahat. I když přítelkyni jsem nedávno v jednom army-shopu koupil pepřák, velikostí, respektive tloušťkou, je to podobné tomu nejsilnějšímu fixu, na výšku cca 10-12cm, takže to bude tak na jedno použití (a to kdoví jestli), ale na vleze se jí to do kabelky a na ty účely, co píšeš, se to taky hodí.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od HV » stř 16.1.2013, 9:12

S474N píše:Jinak nechapu dalsi vec a to tu postu. Cokoliv jde z ciziny k nam, jde pres celni postu a vse pres RTG. To v UK nemaji?
...jsi si jist, že je kontrolováno i to, co jde ze zemí v rámci EU? Já si to nemyslím. Kontrolováno je zřejmě pouze to, co podléhá celní kontrole.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zločinci v Británii si oblíbili extrémně účinné paralyzé

Příspěvek od S474N » stř 16.1.2013, 9:28

HV: to sice ano, ale kdyz hledaji reseni, tak muzou kontrolovat vsechno. Navic i tak by to asi nic neresilo, protoze to tam muze kdokoliv dovezt.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz