Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,policie...


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,policie...

Příspěvek od S474N » pon 29.8.2011, 8:54

Pražští kriminalisté pátrají po neznámém muži, který 31. července v tramvaji číslo 8 údajně oloupil dva devatenáctileté mladíky. Ohrožoval je střelnou zbraní a odcizil jim ledvinku se dvěma mobilními telefony, několika tisíci korunami a doklady. Pachateli hrozí v případě usvědčení až dva roky vězení, informovala v neděli policejní mluvčí Eva Stulíková.

Mladíci jeli tramvají z Florence do zastávky Křižíkova. "V jedné chvíli tu mezi nimi a jedním z cestujících došlo ke slovní roztržce, která vyústila až ve fyzické napadení. Neznámý muž je navíc ohrožoval střelnou zbraní a následně okradl," popsala incident Stulíková.

Pachatel poté z tramvaje utekl společně s mužem a ženou, kteří incidentu přihlíželi, a odjel ze stanice Křižíkova směrem na Černý Most; muž a žena směrem do stanice Zličín.

Hlavní podezřelý je muž středního věku, světlé pleti, přibližně 160 cm vysoký s krátkými blond vlasy. Na sobě měl tmavé oblečení a s sebou nesl tašku světlé barvy. S ním byl zhruba dva metry vysoký muž světlé pleti a tmavých vlasů. Na sobě měl černé oblečení a na hlavě šedou čepici s kšiltem. Přes rameno měl batoh, z něhož vyčníval obal tenisové rakety. Žena je střední postavy, vysoká zhruba 170 centimetrů. Má delší tmavé vlasy sahající na ramena. Na sobě měla červenou bundu s bílými lemy a pod ní fialovou mikinu.

Policisté žádají případné svědky, aby se obrátili na bezplatnou telefonní linku 158.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/243028-zlod ... patra.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od VEIKO » pon 29.8.2011, 9:18

No tu tenisovou raketu mu tak věřím. Šel si zahrát tenis, jeeezapomněl jsem si prachy. No co, udělám si nějaké elpaso. Kdo ví co tam ten šmejd měl, nicméně něco podobného se tu už probíralo akurát to byla skupina a ted je to jednotlivec. Zajímavá situace na vyřešení podle počtu lidí v tramvajce...
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od nettik » úte 30.8.2011, 9:49

...ještě že jsem z tý Prahy šel pryč. Když mě se naposled snažili okrást v tramvaji, tak hezky nenapádně, společensky unaveného ze sedačky za mnou. Ale probral jsem se a 2 přičmoudla vzali čáru hned na další zastávce. Hold jiná doba, musí se asi přitvrdit.
Každopádně nechápu : JEN 2 roky ? s použitím zbraně ? ...to už se tu nedávno řešilo co je okradení a co už loupež, ne ? a tohle mi připadá jako loupež...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od S474N » úte 30.8.2011, 10:05

Me by zajimala tataz situace, kdyby to nekdo pojmul jako LOS. Jenom je blby, ze ty dva, co ho kryli se vubec nemuseli nijak projevovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od nettik » úte 30.8.2011, 10:13

dobra uvaha...vice utocniku, dva v zaloze o kterych obrana nevi...zajimava situace
zkusim to jeste trochu rozvest asi uz mimo realitu, ale i tak mozna...budes tam, pojmes to jako LOS...budes pomahat...pujdu okolo ja a z meho pohledu to bude v tu chvili vypadat jako ze ty utocis...vytahnu taky...v domneni ze branim...a do toho se stavam utocnikem ja a me likviduje dalsi LOS :lol: obcas ty uniformy muzou mit neco do sebe :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od S474N » úte 30.8.2011, 10:23

nettik: pujdes okolo jedouci tramvaje? No nevim, je to uz pritazene za vlasy, a moc *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od VEIKO » úte 30.8.2011, 11:46

Chlapci z vás by měl tarantino radost. Kdyby byla na místě uniforma tak se asi nic nestane že. Zvoláním POLICIE, mávání plackou a kvérem, je dost vyřešeno. Ale když už má v ruce kvér a není pochyb o tom kdo je kdo, tak ho normálně osolit. Nejlépe ze spoda nahoru, takže přikleknout at když koule proletí tak případně půjde nahoru a pokud ven z tramvaje tak poletí do oblak i když pochybuju že bude mít (9luger) sílu probít hlavu a sklo. A až se borec bude válet v krvi tak pak jednat. Podle mě by byli všichni fest v prdeli, někdo odvážnější by se mohl pokusit o odzbrojení.

Je to přitažené za vlasy ale zrovna mě to napadlo.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od nettik » úte 30.8.2011, 12:37

proto jsem psal, ze uniforma ma co do sebe ze se vi kdo je kdo...a ne jak v te me "pohadce" ze ten kdo se snazi pomoct muze byt povazovan za utocnika a snaha o urovnani situace muze nakonec vest i k poskozeni jeho...a nebo i nekoho dalsiho nekym dalsim...ale uznavam, ze je to docela unreal...do te doby, nez se to treba jednou stane. Pak by byl pro nekoho dalsi vyznamny duvod odzbrojit verejnost, jelikoz se kdosi snazici se pomoct zpusobil zraneni/smrt nekoho, kdo uz pomahal, atd...a vsichni s bouchackou jsou krvelacni zabijaci hledajici sebemensi zaminku si vystrelit. No ne.. ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od VEIKO » úte 30.8.2011, 12:45

A právě proto je v takové situaci nejlepší vyčkávat a monitorovat pokud to jde. Pravidlo 1. Chraň sebe. A pak bude-li to nutné zakročit venku mimo tramvaj. Pochybuju že loupežníci přišli do tramvaje s úmyslem vraždit a z 99 procent to bude nějaký plynovkář. Borec co si opatří kvér si jistě nepůjde takovýmto způsobem vydělávat i když možné je vše a počítat s tím je blbost. Odchytit ho někde na příhodném místě bez lidí a odzbrojit ho nadálku a hezky z krytu, případně použít varovný výstřel. Toto se mi zdá jako nejreálnější řešení.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od nettik » úte 30.8.2011, 12:47

Diky za mozne reseni situace, urcite dobre vedet kdyby nahodou na nejakou takovou ci onakou doslo, beru si k srdci !
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od VEIKO » úte 30.8.2011, 12:50

Takovéto info je k něčemu jen někomu kdo trénuje zacházení a oprávněné použití zbraně (zákon). Mít jen zbran je k ničemu když si pak půjdeš na 10 let sednout.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od S474N » úte 30.8.2011, 13:11

VEIKO: ja bych rekl, ze v predchozim prispevku citim lehce ironicky nadech *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od panvrabec » úte 30.8.2011, 17:42

VEIKO píše:...pochybuju že bude mít (9luger) sílu probít hlavu a sklo...
To tedy bude, tomu ver bracho :) keď dokáže prestreliť dvere od auta aj s posádkou však ? Skôr by som mal strach hovoriť, že zostane v hlave. Treba zdôrazniť, že sa u nás nosí FMJ.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od VEIKO » úte 30.8.2011, 18:00

Satan: Ne možná to tak vyznělo ale ja měl ten pocit že když mi nettik řekl že si to bere k srdci tak že k celému vyřešení stačí mít kvér. Něco jako že k tomu být rambo stačí mít rambonůž

Nejsem ironický ani škodolibý, nějaký ten zákrok s kvérem mám za sebou a pokud můžu poradím.

Pan Vrabec: FMJ je ošemetná záležitost. Někdy zůstane v hlavě někdy ne, někdy projde čelním sklem někdy ne. Já jsem pro GoldDoty, třeba se zákonodárci vzpamatujou.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od nettik » úte 30.8.2011, 20:12

tak ted nevim jestli jsem moc vztahovacnej, nebo jsem jen vzbudil dojem ramba s rambonozem, kazdopadne ode me ten dik byl myslen na to uvedomeni si pravidla 1. nejdriv chranit sebe, pak teprv neco resit. A nebylo to mysleno ze super, ted uz vim vsechno, muzu si do nekoho strelit kdyz budu krytej, ale ze si vezmu k srdci a pokusim se vzdy zamyslet z tveho sirsiho pohledu s uvedomnenim si sirsich souvislosti, jinak resim jen mirenku na strelnici a zkousim LOS, coz je samozrejme stale daleko od pripadne reality, ke ktere snad nikdy nedojde...ale stesti preje pripravenym, ne ? ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od Nikdo » úte 30.8.2011, 20:39

VEIKO: Kdybych za ním lezl ven ze šaliny (nebo vůbec byl svědkem něčeho podobného), tak ho sleduju, volám 158 a navedu k němu policajty.
Dokud největší vojeb, vyšetřování, vazbu, zabavení papírů apod. zažívá slušnej člověk oprávněně bránící hajzlům v zločinnosti, tak já jim v jejich loupení bránit nebudu :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od panvrabec » úte 30.8.2011, 21:25

VEIKO: Lenže FMJ a GD je naozaj veľký rozdiel, takisto by som bol pre prebudenie zakonodarcov. Mám skôr obavy zo zhoršenie podmienok pre nás strelcov.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od VEIKO » úte 30.8.2011, 21:44

Nettik nebylo to myšleno nijak zle. Jen neusnout na vavřínech. Já bych ten LOS nepodcenoval, podle mě je to jedna z velmi dobrých cest, jak se sžít s pistolí (zbraní). Přesně tak štěstí přeje připraveným.

Nikdo: ano a činíš dobře. z pozice civilisty je to to nejlepší řešení. Další řešení je jen lhostejnost nebo útěk a to není to pravé ořechové.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od nettik » stř 31.8.2011, 9:56

VEIKO: ja LOS nepodcenuji, ba naopak, je to super moznost szit se se zbrani, ale nerekne ti nic o tom pravu. Psal jsem ze davam jen mirenku a LOS ...jedno na trefeni, druhy na osvojeni bezpecne manipulace...ale uz tam chybi to pravni hledisko a pripadne rozbory nejakych situaci, co tu bylo nastineno, coz jak jsem uznal by bylo urcite taky vhodne vedet. Kdyz si tu clovek precte co se kde kdy stalo, obcas se sam mozna divi jak a) media mlzi b) clovek chape c) vlastni reseni situace... ? zastavam nazor nikdy nerikej nikdy a obcas se poustim do debat s lidmi kteri prohlasi: ja bych nikdy.... oponuji tim, ze dokud nenastane situace kdy by to ci ono byly schopni/ochotni udelat, tak si to muzou myslet, ale jiste to nevedi
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Zloděj ohrožoval pasažéry tramvaje v Praze zbraní,polici

Příspěvek od VEIKO » stř 31.8.2011, 10:04

Nettik: Velice dobře k tomu přistupuješ. Ale nevím jestli jsem ten pravý zrovna kdo ti bude v tomto radit. Věnuju se tomu tolik že mě to stálo 2 přítelkyně a přes 150 000 kachlí. Jiný koníček ani nemám. :-)
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz