Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 15.12.2018, 23:57Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Zpravodajstvi na N@VE, aneb jak to chodi v realu 
Autor Zpráva

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 1523
Příspěvek 
"Na krizovatce te a te se stretl sluzebni vuz PCR s motocyklem. Podle vyjadreni posadky zahajili pronasledovani motorkare kvuli tomu a tomu a dale pokracovali kvuli tomu a onomu. Ve chvili, kdy mu prejetim po chodniku zablokovali cestu, do nich udajne naboural. Ridic motocyklu se ale k veci vyjadril s tim, ze to byla prave policie, kdo nepouzila standardni postup zastavovani a nevybirave do nej nabourala vozem, aby ho smetla. Dalsi svedek na miste incidentu vypovedel, ze musel uskakovat z chodniku kvuli nebezpecne jizde posadky vozu. Zaznam z kamery instalovane ve voze PCR je zatim z duvodu vysetrovani nedostupny, ale v teto veci vas budeme nadale informovat. "

Ano, pekne, pekne, 100 % korektni a naprosto šedivé. Takle neziskas sledovanost, čtenost a v důseldku toho budeš mít nižší inzerce, tedy méně peněz. A protože inzerce živí média, tak končíš. *2680*
Víš kdo má největší sledovanost? Blesk a Nova. Mám to k tomu něco dodat?
Asi ne viď. Nelíbí-li se ti to, poslouchej BBC a čti hospodářky.


čtv 31.1.2008, 20:05
Profil

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 1523
Příspěvek 
Shi: Ty věříš politikům? Upřímnou soustrast.


čtv 31.1.2008, 20:07
Profil

Registrován: 01/2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Košice, Slovensko
Příspěvek 
A práve kvôli neobjektívnosti médií máme teraz na SK v parlamente show, lebo opozícia odmieta (z princípu) tlačový zákon, hlavne kvôli pravu dotknutého na odpoveď. Nejak sa to novinárom nezdá, aby médiami krivo obvinený mal právo na vyjadrenie ...


čtv 31.1.2008, 20:12
Profil

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 1523
Příspěvek 
Právo na reakci je kupodivu v českém zákoně ustanoveno. Na druhou stanu, vydavatelství jsou soukromé firmy a v principu není důvod, proč by jim měl stát nařizovat, že jejich výrobní protředky má využívat někdo jiný.


čtv 31.1.2008, 20:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 2972
Bydliště: Praha Západ
Příspěvek 
Mistral píše:
Ano, pekne, pekne, 100 % korektni a naprosto šedivé. Takle neziskas sledovanost, čtenost a v důseldku toho budeš mít nižší inzerce, tedy méně peněz. A protože inzerce živí média, tak končíš. *2680*
Víš kdo má největší sledovanost? Blesk a Nova. Mám to k tomu něco dodat?
Asi ne viď. Nelíbí-li se ti to, poslouchej BBC a čti hospodářky.

Ano, v ledascem souhlasim - ja jen vysvetluju svuj postoj k te reportazi a rikam, proc se mi to nelibi a proc to nepovazuji za praci "profesne bez chyby", jak jsi psal. Tobe se to snad libi? Vyjadrujes pohorseni, ze to bylo vporadku a ze zbytecne vyrime vodu kvuli nicemu. Takze je to vporadku, protoze to tak delaji nejsledovanejsi media v zemi? :roll:

_________________
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --


čtv 31.1.2008, 20:35
Profil

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek 
Mistral: Některým věřím víc, některým míň a některým bych nevěřil ani dobrý den (a těch je většina). K těm, co mají mou důvěru patřil Martin Jahn a patří tam i Karel Schwarzenberg. K těm co jim nevěřím ani nos mezi očima patří v podstatě celé špička ODS/ČSSD.

Ale jak to souvisí s novináři a s tím:
- jak manipulují veřejným míněním?
- jak překrucují informace s cílem zvýšit prodejnost bez ohledů na možné následky?

Kamarád-kolega poskytoval novinám rozhovor o tom co dělá. Když jsme si pak v novinách přečetli co z toho vzniklo, tak jsme si málem utrhli bránici.

Abych to přiblížil na podobném příkladu:
Kamarád poskytuje rozhovor o tom jak zlepšuje konstrukci asynchronního motoru s kotvou na krátko. Novinář celkem pochopitelně neví co to je "kotva na krátko". Protože má navíc omezenou technickou představivost, tak to nakonec kamarád popíše takto: "Kotva na krátko v podstatě vypadá jako ona kulatá klícka s křečkem, která se točí jak v ní ten křeček běhá. Ostatně v angličtině se právě proto kotvě na krátko říká 'squirrel cage', tedy klec na veverky". Novinář konečně pochopí, poděkuje za rozhovor a odejde.

Druhý den se v novinách objeví článek - rozhovor s pracovníkem firmy X o tom, že vyvíjí motor poháněný křečky a je to zdokonalená varianta britského modelu, který je poháněn veverkami. A vedle toho je fotka kamaráda. Díky prašivému novináři má kamarád z ostudy kabát (a lidi z oboru mají natrženou bránici).


čtv 31.1.2008, 20:37
Profil

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 1523
Příspěvek 
To poskytoval rozhovor Hromu? Nebo v čem to vyšlo. Postni sem pdf.


Starosta: Reportáž není zpravodajství. Kupodivu. A myslím, že se mlůžem klidně shodnout, že ho ti cajti autem sejmuli, když mu vjeli do cesty. Co tím chci především říct: Redaktoři novy zdaleka neviděli, co se stalo, takže nemohli překrucovat pravdu. Proto říkám - ve zpravodajství, navíc v polobulváru, nemůžeš hledět na slovíčko. Když chceš korektní zpravodajství, pořiď si jiný zdroj.

A co se týče manipulování - na to si nejvíc stěžují státní úředníci a politici, když ušijou na daňový poplatníky nějakou levotu a novináři jim na to přijdou (někdo jim to napráská). Jen se podívej na náš top-ten v politice. Když byl Paroubek u vesla, tak byli novináři nepřítel č. 1 a Topolánek na ně nedal dopustit. Jak se situace obrátila, tak držkuje Topolánek a Paroubek zasypává novináře tiskovejma správama a ani si nedovolí rejpnout. (Což je pro mě signálem, že média měří v tomle pohledu každému stejně, a to je dobře).


čtv 31.1.2008, 21:00
Profil

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek 
Mistral: Byl to naštěstí jen lokální plátek regionálniho významu. Výše uvedený text je jen příklad. V originále nešlo o motor, křečky a veverky. Šlo o novou technologii a místo veverek a křečků tam nakonec byl ve skutečnosti chlast. PDFko nepostnu, protože by z toho kamarád ani jeho zaměstnavatel radost neměli. Ale můžu tě ujistit, že výsledek byl podobně zábavný jako křečci a veverky.
---
Média měří všem stejně ? No možná. Já to vidím tak, že média si najdou nějakou snadnou obět, jejíž slabost se projeví tak, že je ochotna s médii komunikovat a obhajovat se. Když média zaútočí na někoho, kdo je více nebo méně slušně pošle do pr... a dál se s nimi nebaví, tak kauzu nechají být, protože by to bylo moc práce.

Takže takové nekomunikativní stálice skandálů jako byli Igor Němec a Jan Kavan byly a jsou dlouhodobě tolerování, stejně jako je tolerována např. prapodivná směnka, která protekla mezi firmou současného premiéra a firmou, která má od státu miliardové zakázky. Na druhou zcela směšné sociální dávky pro naivně komunikativního Čunka se na titulcích objevují s neotřesitelnou pravidelností, protože Čunek se provinil především tím, že se s novináři o svých aférách vůbec baví.

Jiný problém - Vladimír Dlouhý již počátkem 90. let přišel s ideou podpořit kvalitní české výrobce (kampaň Czech Made) tak, aby lidé kupovali kvalitní domácí produkty před srovnatelně kvalitním dovozem. Smyslem pochopotelně bylo podpořit domácí výrobce, podpořit obchodní bilanci a také informovat veřejnost, že nákupem domácího produktu podpoří domácí ekonomiku a tím vlastně sami sebe, zatímco nákupem z dovozu podpoří své konkurenty.
Tuto jeho aktivitu novináři pohřbili tím, že ji usilovně zesměšňovali tak dlouho, až nad ní slunce zapadlo. Zesměšňili něco, co nepochopili, a to i přes to, že v mnoha jiných zemích podobě patriotická kampaň úspěšně funguje. Za pár let na to měla ČR obchodní deficit jako hrom. Ne že by novináři za deficit mohli, ale svůj podíl na něm měli a mají.
-----
"Novináře dělím do dvou skupin. Tou první skupinou jsou normalizační komunistická práčata. Tento typ pokládám za novinářské prostitutky a hluboce jimi pohrdám. A pak je druhý typ novinářů. A to nejsou jen hlupáci, to jsou sebevědomí hlupáci, kteří píší o všem a nerozumějí ničemu. A tito hlupáci spolu s novinářskými kurvičkami vytvářejí mediální prostředí v této zemi."
(Milos Zeman, MF Dnes, 12. 6. 2002)


pát 01.2.2008, 10:58
Profil

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 1523
Příspěvek 
To si pleteš pojmy a dojmy. Příčinu a následek. Opakuju znovu - noviny nejsou soud. O topolánkově kauze se psalo, další šetření je otázkou příslušných orgánů. Nevím jeslti to šetří nebo ne - média mají splněno. Čunek je průběžně vyšetřován, obviňován atd., proto se o tom píše. Trestní oznámení na nej nepodávají noviny ale pochází ze zcela jiných kruhů. Pochybuju že děláš ve stavebnictví, ale pokud znáš někoho od fochu, tak se poptej, jak to tam vypadá s úplatky. Bez nich se snad neobejde žádná státní zakázka.
Kavan aka Kato - byl také silně proprán ... a ... lidu to evidentně nevadí, sedí někde v trafice. Salám banán, všechno jedno. Hlavně když mám to svoje pivo a bůček.
Co se týče czech made, mezi zasvěcenci známého pod důvěrnou přezdívkou ček šmejd, ten tuším jaksi běží. Upřímně řečeno, nevidím nejmenší důvod, proč nejakou kampaní placenou z mých daní podporovat tuzemské výrobce. Pokud dělají kvalitní věci, tak si je v regálu najdu. Pokud dělají šmejd, ať zhynou. Moje patriotické smýšlení v této oblasti zhynulo na úbytě v důsledku praktických zkušeností.
Ostatně, v současnosti běží (spíš dobíhá) třeba KlasA - velký mediální nástup, pár plakátů kolem silnic, reklama v televizi .. a prd, velebnosti. Párkrát se po ní sáhl a pak jsem zase sahal jinam.

A co se týče Zemana, známého burana, který se proslavil především tím, že udělal republice v zahraniční několikrát pořádnou ostudu, tak ten se může klidně zařadit do obou jím zmíněných kategorií, pokud místo slova novinář napíše slovo politik.


pát 01.2.2008, 12:27
Profil

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek 
Pojmy s dojmy si nepletu. Ano o Topolánkově kause se psalo: novináři se zeptali jestli mu to připadá normální, on jim řekl, že jim do toho nic není a tím kauza skončila.

S Janem Kavanem je to podobné. Ne, že lidu to nevadí. Lid o ničem nerozhoduje, lid do funkcí nejmenuje. Lid pouze volí politiky. Novináři jsou ti, kdo mají šanci politikům jejich svinstva vmést v příhodných chvílích do tváře. Novináři jsou ti, kdo formují veřejné mínění a nepřímo tak určují vítěze voleb.

S Čunkem máš částečně pravdu, ano je průběžně obviňován, ale:
* Cca 90 procent zpráv na toto téma bylo ve smyslu "Další trestuhodný prohřešek Jiřího Čunka - povede se ho konečně odsoudit ?"
* Asi jen 10 procent zpráv bylo ve smyslu " Jiří Čunek je vyšetřován za pobírání sociálních dávek, na které měl zřejmě ze zákona nárok".
* 0 procent zpráv/komentářů se dotklo problému zda má vůbec smysl Čunka stíhat za něco, na co měl nárok, kolik takové nesmyslné trestní stíhání stojí a kdo z toho asi má prospěch ?

Něco podobného se zpočátku odehrávalo v kause ministra Mlynáře, pak se to trochu srovnalo a zprávy začaly být celkem objektivní.

Ano, Klasa aneb Czech Made II nemá šanci na úspěch a jsou to v podstatě vyhozené peníze. Šanci na úspěch původní Czech Made měl, protože přišel ve správný okamžik, kdy lidé ještě neměli mozky přesycené reklamou a kdy se trh ještě formoval. Tehdy by to byla smysluplná investice. Dnes už je pozdě.


pát 01.2.2008, 13:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6772
Bydliště: EU :-(
Příspěvek 
Jak to rict...
S novinarema je to jak s zenskejma...

S nima to nejde, bez nich taky :-(

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


pát 01.2.2008, 13:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI