Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od S474N » pát 04.12.2009, 14:54

Stalo se nekomu z vas, ze vam ukradli doklady i se ZP? Ja se prave dozvedel o znamem, kteremu se toto stalo a nestacil jsem zirat. Zcela a jednoduse mu byly ukradeny doklady, samozrejme vcetne zbrojniho prukazu. Nasledovalo to, ze po kontaktovani 112 si pro nej dojela kriminalka (respektive dojet musel on a navic BEZ ridicaku, protoze ten mu taky ukradli!) a vse pokracovalo v duchu "kdyz nemas papiry, tak nemuzes mit zbrane", proste a jednoduse pry nesmi drzet a musi odevzdat vsechny zbrane.

Doslova jsem ziral a rikal si, co je to za blbost, ale kdyz jsem nahlednul do zakona:
:arrow: http://www.mujglock.com/_download/zakon ... 9-2002.htm
§ 26 Zánik platnosti zbrojního průkazu
(1) Platnost zbrojního průkazu zaniká, jestliže
a) uplyne doba jeho platnosti,
b) je ohlášena jeho ztráta nebo odcizení,
c) nabylo právní moci rozhodnutí o odnětí zbrojního průkazu (§ 27), nebo
d) jeho držitel zemřel nebo byl prohlášen za mrtvého.
To mi osobne prijde trosicku nedoresene, ne? Takze clovek prijde o papiry a hned je pomalu z nej kriminalnik.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od HV » pát 04.12.2009, 15:08

No vidíš to, nezbývá než dát podnět k novelizaci ;) Připadá mi to dost stupidní, ztráta papírku = ztráta znalostí, povolení...
Mimochodem, je jasný, že ZP zaniká ztrátou. Důvod je jasný, má ho někdo jiný než ten, komu patří, tedy je neplatný. Je otázkou, jak rychle a pokud vůbec, to PČR vystaví ZP nový.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od panvrabec » pát 04.12.2009, 15:17

Když jsem byl před nějakou dobou pro povolení na Gčko, tak do místnosti, kde jsem seděl s policajtem u stolu a vyplňoval povolení přiletěl ustrašený chlapík. Zpustil slovo od slova, že mu ukradli doklady a měl tam zbroják a 4 průkazy zbraní. Policajt ho s klidem poslal aď jde na chodbu a počká než semnou dořeší to povolení. Dále to probíhalo tak, že už bylo moc hodin tak mu řekl aby přišel následující den, protože 5 kartiček pry bude několik hodin práce. Nebydlel zrovna nejblíž a aď s sebou vezme všechny zbraně kvůli vystavení nových průkazů zbraní. Chlapík odešel s klidným svědomím domů. Potom když jsem odcházel jsem slyšel rozhovor oného policisty s jeho nadřízeným komisařem oddělení jak mu vyprávěl co měl dnes za perličku a oba se smáli. Já myslím, že to opět záleží na lidech a domluvě.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od Jo.hny » pát 04.12.2009, 15:19

nejde vystavit předem duplikát a uložit společně s jinými smlouvami a pohledávkami na bezpečné místo? Případně notářsky ověřená kopie dokladu? Alespoň provizorní "oj*b" než bude novelizace..?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od S474N » pát 04.12.2009, 15:23

Jo.hny: duplikat ti vystavi s tim, ze na nem budes mit vyrazne napsano DUPLIKAT a puvodni ZP proste zanikne. Takze naopak by bylo o pruser s nim nekde manipulovat.

A pro doplneni, v tomto konkretnim pripade si ten clovicek pockal 30 dni, nez mu ten duplikat vystavili. A samozrejme bez kveru!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od cmk » pát 04.12.2009, 15:23

Ja se obavam, ze ale Cert tim chtel rict neco jineho...

Ano, vsichni vime, ze pristup jednotlivych oodeleni PCR je ruzny, ze nekde jsou to debilove a jinde pracoviti a vstricni urednici. A nekde podle nalady :-)

Pes je ale zakopany v tom, ze podle zakona (tudiz ne podle nalady nebo mistni prislusnosti) znamena ztrata ci odcizeni zbrojaku jeho zanik platnosti.

Samo o sobe by to nevadilo, kdyby to znamenalo jen vystaveni noveho.
Pruser je ale jiny.
Ono je na to navazano spousta dalsich veci, ktere zacinaji "...pri zaniku platnosti ZP" :-( A tam je ten pruser.

I kdyz, jak tak ctui zakon, je v nem:
(3) Zanikla-li platnost zbrojního průkazu podle odstavce 1 písm. b) anebo odstavce 2 písm. a) nebo c), vydá příslušný útvar policie po předložení 2 fotografií bez žádosti nový zbrojní průkaz s dobou platnosti původního zbrojního průkazu. Je-li zbrojní průkaz vydán jako náhrada za zbrojní průkaz ztracený nebo odcizený, musí z něj být patrno, že se jedná o duplikát.
Takze to asi nebude tak "ostry".
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 04.12.2009, 18:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od S474N » pát 04.12.2009, 18:29

cmk: samozrejme, ze to tam je. Kdybys cetl pozorne predchozi prispevky, tak bys zjistil, ze diky tomuhle dotycny dostal do 30ti dnu ZP s dodatkem "DUPLIKAT". Ovsem celych 30 dni byl bez kveru *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od coffee » pát 04.12.2009, 19:24

Jak to čtu, tak je to jednoduché. Nic neohlásím a zbrojní průkaz platí dál. :crazy:
Dojdu na ouřad, požádám o duplikát, co kdybych ten původní nááááhodou ztratil nebo něco podobného a je to. :shock:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od S474N » sob 05.12.2009, 13:42

coffee: jak nic neohlasis? A na zaklade ceho by ti teda ten duplikat udelali? A hlavne, kdybys mel duplikat, tak uz by zase neplatil ten "original". Nejak to nechapu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 28.5.2007, 16:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od Midar » sob 05.12.2009, 14:29

Tak pridam svoji osobni zkusenost, ukradena peneznka se ZP a 4 prukazy zbrane (jo, vim jsem idiot ze jsem to tahal s sebou, policista co se mnou sepisoval protokol me taky taktne naznacil ze jsem pekny debil). Pak jsem volal na oddeleni PCR pod ktere patrim, uz o tom vedeli a proste me rekli prijdte s dvema fotkama, udelame vam na pockani novy ZP a technicaky. Ani zbrane jsem nemusel ukazovat, vsechno bylo OK, kdyz jsem to vyrizoval, tak me policista rikal at si z toho nic nedelam, ze se to stava. Takze opet krasny pripad toho, jak se lisi pristup oddeleni od oddeleni a mesto od mesta.
Glock 26, Saiga M3
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od S474N » sob 05.12.2009, 15:31

Midar: pokud to bylo Brno - Komarov (soudim dle tve vyplnene lokality), tak to je shodou okolnosti shodna "pobocka" *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od panvrabec » sob 05.12.2009, 17:54

:lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 28.5.2007, 16:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od Midar » sob 05.12.2009, 18:06

No tak to uz je ale fakt moc :D Tak to jsem rad, ze jsem dopadl tak jak jsem dopadl.
Glock 26, Saiga M3

Příspěvky: 65

Registrován: úte 19.11.2013, 15:11

Zbraň: G43

Bydliště: Ostrava

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od al.koholik » stř 04.6.2014, 21:02

Podelim se o svou cerstvou zkusenost. V pondeli mi v praci ukradli doklady i ze ZP a prukazem na revolver. Jeste tyz den jsem to sepsal na policii, dnes rano jsem byl na zbrojnim. Ochotne mi vystavili duplikat ZP i novy prukaz zbrane na pockani, a rekl jsem si i o nakupko, kdyz uz jsem tam sedel. Jen mi rekli at si dam priste lepsi pozor. Tak asi tak no. Jeste info - jsem z Ostravy, verim ze jinde by to mozna resili jinak.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Ztrata nebo kradez zbrojniho prukazu

Příspěvek od john.hawk » čtv 05.6.2014, 8:45

Klííd, pokud ztratíte nebo je vám scizen ZP, nepozbýváte schopnosti držet, vlastnit zbraně..negómu na základě čeho by SKPV jela k Vám a zbraně v trezoru by odvezla..Muselo by to být na základě nějaké výzvy o vydání věci..kdo by to vydal a pro jaké účely ?
To se mi nezdá.. a jestli to SKPV udělalo bez nějakého papíru, tak to už vůbec ne..to pravda zcela určitě nebude..
PS: Nevěřte Urban Legendám..

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz