Ztrata zasobniku


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 66

Registrován: ned 09.12.2012, 16:32

Zbraň: G26 Gen4 + TFO

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od markus9ml » úte 15.1.2013, 22:21

Nábojnice s "otiskem" se dá získat na kterékoliv střelnici, na zemi jich je všude plno, takže dost pochybuji o průkaznosti nábojnice nalezené na místě nějakého hypotetického činu.
Člen sdružení LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od style.js » stř 16.1.2013, 3:58

Tak nakonec jsem zasobnik nasel v praci pod stolem, cimz se mi velmi ulevilo. Nicmene jako teroreticke tema je to zajimave a nepochybuji ze se to nekomu bude casem hodt...

"Hlavní je otázka,zda v případě nahlášení nevzniká riziko odejmutí ZP (nespolehlivost)??
To by mě též zajímalo.. " .. Napodobne... :shock:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od reddog » stř 16.1.2013, 7:06

style.js:
No vidito. Stastne konce mame radi... Jako v pohadkach...
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od john.hawk » stř 16.1.2013, 12:59

to se asi Prezídko prohne až budeme do Améru posílat PPLkem žádosti o zjištění otisku z nábojnice.. :D :D :D otázkou je na kolik to bude použitelný pro srovnání..

PS: Humorná příhoda na konec byt s tím sesouvisí : Jednou z method nalezení latentních otisků prstů je i methoda kdy se látka pomocí které se otisk vyvolá.. nanese na danou oblast..(http://cs.wikipedia.org/wiki/Oxid_v%C3%A1penat%C3%BD)
no vedlejší efekt je ten že se to dostane do potahů a nejde to na 100 procent vyprat, vysát, do elektroniky- zde to působí zkraty atd.
A poškozený ( vykradené vozidlo )výslovně trval na použití této trošku destrukční metody.. bylo mu vyhověno v hojné míře :D :D :D .. takže celé auto zajebané od prášku pachatel mohl přece šahat všude... a chlapík spokojený.. chtěl bych vidět jeho obličej když pokaždé leze z auta s oblečením špinavým od této látky..
pachatel se zamozřejmně nezjistil..protože ČR opravdu není USA kde se DNA nebo otisk prstu zjistí z počtu 6113480 záznamů za 15 minut..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od reddog » stř 16.1.2013, 13:04

hawk:
Muhehehe, jo jo, brachanec od Al taky vypravel. Taky si zgustli a predem mu rikali, at si to rozmysli.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od Lars » stř 16.1.2013, 13:16

V mém případě žádné "zasvinění" vnitřku nehrozilo, auto zůstalo zamčené, jen místo xenonů prázdné díry (kapotu si asi otevřeli nějak spodem, přitom alarm byl funkční a auto stálo cca 6 metrů od nejbližšího okna v celém bytovém bloku).
Ale Johny - jak je to s tou vodou? Z mokrého povrchu se fakt nedají sejmout daktylky? Co když tam otisk byl před deštěm, to ho snad déšť, nebo jen obyčejná, k rána spadlá rosa, smyje? Tomu se mi moc věřit nechce... *4286*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od Nikdo » stř 16.1.2013, 14:52

markus9ml píše:Nábojnice s "otiskem" se dá získat na kterékoliv střelnici, na zemi jich je všude plno, takže dost pochybuji o průkaznosti nábojnice nalezené na místě nějakého hypotetického činu.
Pokud je to hilzna od továrního náboje, doma máš zásobu 500 nábojů téhož typu, při domovní prohlídce se ti najde účtenka od nového úderníku, podle záznamu mobilního operátora ses v pravděpodobnou dobu střelby ochomýtal někde okolo, a deformace střely v těle oběti koresponduje s tvým typem vývrtu, tak se z toho budeš vykecávat dost těžko :wink:

Příspěvky: 66

Registrován: ned 09.12.2012, 16:32

Zbraň: G26 Gen4 + TFO

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od markus9ml » stř 16.1.2013, 15:41

Myslel jsem to jinak, dříve ve vláknu bylo, že by někdo mohl zneužít ztracené náboje k trestnému činu a na těch nábojích jsou otisky původního majitele, který to neohlásil.
Tak jsem reagoval, že takových nábojnic je na každé střelnici plno.
Člen sdružení LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od style.js » stř 16.1.2013, 15:44

markus9ml píše:Nábojnice s "otiskem" se dá získat na kterékoliv střelnici, na zemi jich je všude plno, takže dost pochybuji o průkaznosti nábojnice nalezené na místě nějakého hypotetického činu.
Nedopalek s DNA ziskas take na kazde zastavce, otisk na predmetech v odpadkovym kosi, vlasy u kadernika. Prinest toto na misto cinu je hracka, podle tehle logiky by nemohli vysetrit na zaklade stop nic prukazne... :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od panvrabec » sob 19.1.2013, 1:32

Sejmout otisky z nábojnice ? To nic není, ve filmu Temný rytíř vytáhl Batman ze zdi roztříštěnou střelu ráže 9mm a v počítačovém programu ji složil a sejmul ze střely otisk palce člověka, který ji páskoval :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od maja » sob 19.1.2013, 8:07

Policie naštěstí nemá ve svých řadách Batmany :D

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od Alci » sob 19.1.2013, 14:52

style.js píše:...podle tehle logiky by nemohli vysetrit na zaklade stop nic prukazne... :lol:
no, však ono to tak přesně vypadá. Člověka můžeš dnes už i chytit při činu, ale když se sám nepřizná, tak máš vážný problém.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Ztrata zasobniku

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 22.1.2013, 16:41

Mě "páskuje"a čistí manželka :D .Akorát nevím,kdo mě "pak" bude vařit a prát:mrgreen:! Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz