Zubaty nuz vs. nutna obrana


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 26.10.2007, 11:41

Rambo nůž mi byl dán příkladem jakož to právě věc která má tyto znaky-prvky čepele jenž je tak brána v případu /toku nikoliv obrany
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 26.10.2007, 11:44

Sten: Jo tak utoku, no to beru - to by se dalo povazovat za okolnost k zprisneni trestu...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 26.10.2007, 11:46

jsem to psal na začátku že se to zkoumá je při provedení útoku nikoliv při obraně u té se zhoumá jestli nebyla nepřiměřená stavu útoku nic víc
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 26.10.2007, 11:47

Jasne, prehlid jsem to :oops:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 26.10.2007, 11:49

pohoda já se na to taky ptal asi 20x protože mi to nebylo úplně jasné jak to myslí

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 26.10.2007, 11:50

No ano.Ale nutná obrana musí být orgány činými v trestním řízení nejprve uznána jako NO!Když je NO již uznaná a obviněný zproštěn viny,potom už opravdu na ničem jiném nezáleží než na tom,aby se prokurátoři neodvolávali výše,nebo i soudci!Potom je ta cesta pěkně dlouhá a pěkně drahá.A pokud soudy nižších stupňů neuělají žádnou procesní chybu,tak se to NS ČR ani nedostane k projednání.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 26.10.2007, 11:57

ne dnes se to nebere tak že při obraně jsi hned trestně odpovědný pouze ti zdělí že v případě schledání se to muže překlasifikovat na ??? a poté jsi obviněn a pokud to někdo dělá jinak tak nevím ale říká se tomu protiprávní jednání s újmou na psychice.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 26.10.2007, 15:03

Kmoch Vladimír píše:K okolnosti přitěžující nebo k okolnosti,která podmiňuje použití vyšší trestní sazby se přihlédne,
a) jde -li o těžší následek,i tehdy,zavinil-li jej pachatel z nedbalosti,vyjma případy,že tento zákon vyžaduje i zde zavinění úmyslné,
b)jde-li o jinou skutečnost,i tehdy,jestliže o ní pachatel nevěděl,aš o ní vzhledem k okolnostem a ke svým osobním poměrům vědět měl a mohl,vyjímaje případy,kdy tento zákon vyžaduje,aby o ní pachatel věděl.
Hezky, ale cely se to tyka toho, ze spacham TC (tzn. to, co jsem provedl nebude uznano jako NO) a az pak se teprve bude hodnotit, jakej trest mi za to dat (a ano, spacham-li jej mene brutalne, je jasne, ze dostanu mensi sazbu, nez kdyz je spacham vice brutalne). Ale vubec to neresi, jestli to, co jsem spachal za TC byla nebo nebyla NO, nebo-li - jakmile budu jednat v NO, tak toto se toho naprosto netyka... Takze znova (sorry, ze se opakuju, ale ja to v tom furt nevidim) - v cem bude vetsi pruser, kdyz v ramci NO pouziju normalni nebo zubaty nuz? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 26.10.2007, 15:09

aby se prokurátoři neodvolávali výše,nebo i soudci
??? Takze jde u soudu o to, aby se prokurator nemusel odvolavat a musel se odvolat odsouzeny (jeho obhajce)? :-)

A soudci se taky odvolavaj? Jako ze obzalovany se soudci nelibi, ale dukazy svedci jednoznacne ve prospech obzalovaneho, takze jej soudce neodsoudi apak se odvola sam proti svemu rozhodnuti? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 26.10.2007, 20:35

Tak teď Ti narozumím já.Pokud si děláš legraci,tak ha,ha.zasmáli jsme se.Díky.Zdravím
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » sob 27.10.2007, 18:38

Jeníku :

při NO se nebere v potaz čím jsi se bránil a jestli to je tupý či rezatý nebo zubatý, ale bere se v potaz pouze to jestli obrana byla či nebyla zjevně nepřiměřená stavu a provedení útoku.

Posuzování neboli pritěžující okolnosti zubateho ostří se řeší pouze, když stím někdo spáchá Tr.čin. a následky stím spojené.

sten.
Naposledy upravil(a) JK-stengan dne sob 27.10.2007, 19:33, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 27.10.2007, 21:22

A trestný čin s tím spácháš,když NO nebude uznána ať už z jakéhokoliv důvodu!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » sob 27.10.2007, 22:44

Tak trochu jinak v případě, že se člověk brání napadení = NO , tak v prvotní věci podává vysvětlení o celé události - "Svědecká výpověd" a v případě, že se prokáže během vyšetřování, že věci byli jinak, tak jsi byl poučen u prvotního podání vysvětlení, že v případě nepravosti nebo zjištění že jsi nevypovídal tak jak se událost stala nebo jsi úmyslně pozměnil či zatajil zkušenost, ktará by vedla k tvému překlasifikování z NO na ???cokoliv jiného ???, tak ti zdělí obvinění pro která jsou důkazy + maření, křívá vypověd, úmyslné zatajení zkutečnosti atd... a podle toho jsi pak souzen.

Do té doby jsi veden jako aktér celé události popřípadě hlavní svědek či zůčastněná osoba, ale vždy se na tebe nahlíží jako na obránce a tudíž jsi zatím pro vyšetřovatele a soud bezůhonná osoba a podle toho stebou tak i zacházejí.

sten..

P.S něco málo o tomto vím z hlediska toho, že jsem pracoval jako výjezdový pracovník PCO a tam jsme tyto situace měli na denním pořádku.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 28.10.2007, 9:24

JK-stengan: je to presne naopak, nez se zde snazis tvrdit. Pokud obrance prekona utok, tzn. obrana logicky presahne utok, jinak by se neubranil, tak aby se vubec mohlo zacit vysetrovat, co se stalo, je na obrance zahajeno trestni stihani.

To co pises ty by byl idealni stav, ktery ovsem nikdy nenastane.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 28.10.2007, 10:08

Sten - u vyjezdovek PCO se obecne predpoklada, ze nejezdis po kraji a nemlatis nahodne ozraly ci nahodne navstevniky cizych nemovitosti.
U bezneho civili budes povazovan na zaklade zrejmych dukazu apriori jako podezrely, nicmene to je trochu OT...

Porad si nemyslim, ze by na to, zda se jednalo o NO mohlo mit vliv velky/maly vs. zbuty/nezubaty nuz, furt si myslim, zetohle pak maximalne bude mit vliv pri neuznani NO.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » ned 28.10.2007, 13:37

Jendo pochopil jsi to zprávně.

S474N :

nevím proč by jsi měl být trestně stíhán jen za to že jsi se bránil?? Pokud si pamatuju a těch pár případů mám dokonce i zpapírované s PCR, tak je to přesně jak jsem psal. Nemůžou tě automaticky obvinit jen proto, že jsi se bránil, ale mohou to kdykoliv překlasifikovat v průběhu šetření jako zjevně nepřiměřenou obranu atd..

ale to až po zjištění že jsi opravdu použil zcela nepřiměřené obrany atd..

Jínak pokud si dobře pamatuju, tak poslední incident se odehrál cca před dvouma měsícema, kdy opilí zákazník restaurace při zavírání napadl a poté slovně urážel obsluhu po našem příjezdu jsem přebral aktivitu a úmyslně jsem se snažil vyprovokovat útočníka, aby změnil svůj postoj a místo toho aby nadále ohrožoval obsluhu začal ohrožovat mě a při prvním náznaku jsem ho okamžitě sestřelil teleskopickým obuškem, tak že jsem mu přerazil klíční kost a při nasazování pout pro jeho agresivitu jsem mu jeho zranení které bylo očividné ještě zhoršil. a nemám na krku zádné trestní stíhání atd..ani mi nebylo zděleno obvinění, tak kde je problém??

Povím ti problém je pouze tehdy pokud při události není očitý svědek, který je ochoten vypovídat schodně s tvoji výpovědí, nebo může být prohlášen za zaujateho svědka pro kteroukoliv stranu incidentu.

A závěr policie při šetření je že jsem se nedopustil žádného trestného činnu ani přestupku při přebírání aktivity, tak abych se mohl účině bránit i s vědomím jsem byl na případný útok nejen psychicky, ale i fyzicky připraven.

Tak nevím nevím, ale asi je to jinak a jen pro upozornení veřejně přístupná oblast- místo a pracovník PCO nemá žádné výhody oproti běžnému občanovy.

sten..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 28.10.2007, 15:01

Sten - prave ze ne tak uplne. To, ze je clovek po NO stihan je vcelku bezna praxe, jelikoz PCR ma jako jediny v ruce opravdu jen to, kdo skoncil zraneny a kdo mu to provedl.
Ze pak ten co to provedl se odvolava na NO je veci dalsiho setreni. Paklize se to jednoznacne prokaze, policie to odlozi nebo to stopne statni zastupce... Nebo se to hold neprokaze a jde se s ti k soudu...

U PCO se to prokazuje trochu jednodusejc, proto catsejc PCR nahlizi na cleny vyjezdovek PCO jako na ty, kdoz jednali v KN nebo NO.

Jak moc je ktery z tech dvou pristupu spravny uz nehodnotim.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 28.10.2007, 22:34

Opravdu se někdy stává,že policie uzná NO okamžitě a obvinění z TČ pak ani nevznese.Musí se jednat vždy o "ukázkovou NO"se svědky a okolnostmi.které nevyžadují žádné další šetření a nejsou žádné pochybnosti
o případu.Pokud ten tvůj zásah proběhl tak jak píšeš,tak ti věřím že nebyly
komplikace.Ale vysvětlení na PČR jsi podat asi nějaké musel a muselo to mít věechny náležitosti,včetně svědectví zaměstnanců a dalších a včetně sepsání protokolu.Udělals to dobře-gratuluji.
To ale neznamená,že každá podobná událost musí takto skončit.A pak může být zle! Proto bacha, je potřeba mít podmínky na své straně.
A co to je PCO?Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pon 29.10.2007, 6:29

PCO - Pult centrální ochrany, máš elektronickou zabezpečovačku a její výstup je napojen právě na tenhle pult. S ním máš sepsanou smlouvu o dohledu nad objektem ...
Naposledy upravil(a) String1 dne úte 30.10.2007, 6:22, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 29.10.2007, 22:06

Děkuji za vysvětlení PCO.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz