GLOCK 42 - kapesní pistole v 9mm Browning


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

G42-recenze + nová konstrukce

Příspěvek od FRENKY » ned 30.3.2014, 15:54

Velmi zajímavé..zejména ta konstrukce. Tipuju, že to bude další směr i u "velkých" glocků.

http://www.aegisteam.cz/blog/glock42_poprve_v_cr/
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 97

Registrován: sob 09.3.2013, 22:51

Zbraň: Glock 19 4 gen.

Bydliště: Chomutov

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od GeorgK » úte 01.4.2014, 21:50

tak dneska jsem ho držel v ruce, tedy překvapení takhle malou zbraň jsem nečekal, no nicméně rozhodla ráže dělat to v 9mm L tak to asi koupím, takhle je z toho nakonec revolver Ruger ale jestli s tím za rok opravdu vyjedou v pL jdu do toho řekl bych že to bude ostatní válcovat v téhle kategorii

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od E-Ryc » ned 06.4.2014, 18:38

Tak jsem dneska mel moznost osahat (a ostrilet) v Oparanech a musim rict, ze jako EDC si to predstavit umim. Uchop pouzitelny, kope celkem malo. Jen neni vhodny na machrovani, vypada trochu jak hracka :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od kuba » pon 07.4.2014, 18:57

Obrázek

Obrázek

tak gloček už má nový kalhoty :) uvidíme jak se to bude nosit, první zkušenosti na apendix super, G17 ani 26 mi tak nosit nešel, tohle jde naprosto vpohodě a bez jakejchkoliv problémů uvidíme časem :)

co se týče chování zatím mám jen storan, spoušť oproti 17tce co mám je trochu jiná, je to holt dáno jinou konstrukcí spouště, ale není to nic dramatickýho, na 5m terč se se splita okolo 0,2 - 0,25 všechno v alfe, je to o maličko samo horší než se 17 ale tohle me přijde jako dostatečný.

k porovnání úchopu s 26 - tohle je daleko lepší než 26tka, řekl bych že lidem co nebude vadit ráže a mají 26tku tak jich teď asi bude víc naprodej :-D

ps: fotky jsou holt hrozny pac telefon je starej a fotak doma :-D
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od reddog » pon 07.4.2014, 19:37

Cim dal vic inspirativni :mrgreen:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od Stepan » pon 07.4.2014, 19:45

Ty jsis fakt udělal to pouzdro tak, že se ti dotýká a obtéká spušť? Tohle je nějakej opožděnej apríl nebo co?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od kuba » pon 07.4.2014, 19:53

bohužel si myslím, že jsem udělal malinko víc pouzder abych vědel jak to udělat :) ničemu to nevadí a nikdy to nevystřelí v pouzdru :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od Stepan » pon 07.4.2014, 19:55

Jestli jsi udělal "malinko víc pouzder" takovýmhle způsobem a nedejbože je dal nebo prodal dalším lidem, tak se můžeš dostat do obrovského průseru. A bohužel nejenom ty.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od Pařez » pon 07.4.2014, 20:04

Štěpán:můžeš být ve své argumentaci konkrétnější?Myslím,že nejenom mě by to velice zajímalo :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od kuba » pon 07.4.2014, 20:10

stepan: no to víš, zavolám klukům z urny, aegisu, base 47 a dalším co pouzdra odemě pouzdra používají že je musej vyhodit ;-)

tady jsi bohužel trochu mimo. Není možné aby i když na pouzdro šlápneš zbraň vystřelila.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 207

Registrován: stř 24.10.2012, 9:36

Zbraň: G26

Bydliště: Beroun

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od glopet » pon 07.4.2014, 20:48

Jak se vam pozdavaji zmeny uvnitr? Me osobne musim rict, ze dost vadi. Takto zasadni zmeny bych ocekaval v nextgen. Ted v tom bude desny bordel. Ja vim, ze g42 neni gen4, ale vysla v dobe gen4, takze tam svym zpusobem zapada. Proc je to jine, nekompatibilni? Snad priprava na gen5? Spatne nacasovana. Momentalne mam g17 a g26 oboje gen4 a to jednoduse z duvodu, ze jsou dily zamenitelne. G42 se mi moc libi, ale..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od Albert » pon 07.4.2014, 20:51

Pěkné pěkné :-) pouzdérko... asi mi uděláš takové na PíPí eSko...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od FRENKY » pon 07.4.2014, 21:13

glopet: Abych řekl pravdu, dost mě tento trend u glocků ..abych tak řekl..sere. Téměř absolutní zaměnitelnost dílů byla velka deviza, která šla postupně doprdele.
Je to škoda.
Ale zas chápu, že u G42 by kvůli rozměrům nebyla zaměnitelnost žádná, ani kdyby pajšl konstrukčně zůstal "trojkový".
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od kuba » pon 07.4.2014, 21:15

glopet: tak ono je to jednak proto, že jinak by se to tam nevešlo, navíc díky jiným rozměrům by stejně kompatibila nebyla skoro žádná. můžu až bude čas třeba nafotit rozdíli z velikosti aby to bylo více vidět.

největší změnu osobně vidím ve spoušti, defakto se změnil systém, nyní se pružina stlačuje místo natahuje, osobně se mi víc líbí systém s natahováním (asi jsem konzerva) ale co se mi líbí je to že teď jsou defakto všechny pružinky stejné, tudíž člověk z náhradních dílů potřebuje jednu a né tři, což mi přijde jako dobré.

jedniné co mi vadí je ten kulatej úderník, nemá to ten správnej otisk :-(
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od Starosta » úte 08.4.2014, 0:37

kuba: Pěkné pouzdro, zrovna jsem se chtěl zeptat, jak plánujete kdo nosit :D

Máš pls nějaké foto nasazeného pouzdra?
Hlásím se předběžně jako zájemce :lol: pošli pls cenu do SZ...
Díky.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od kuba » úte 08.4.2014, 9:30

Obrázek

Obrázek

Obrázek

bohuzel se fotit moc neumim, snad to takhle postaci :) tady vepredu stavi jeden uchyt je to zas o malicko mensi proste :) pokud by to nekdo chtel nosit naboku tak tam bych jeste jakoby na ten tunel mouchy doporucil urcite dalsi uchyt.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od cmk » úte 08.4.2014, 9:36

Stepan píše:Jestli jsi udělal "malinko víc pouzder" takovýmhle způsobem a nedejbože je dal nebo prodal dalším lidem, tak se můžeš dostat do obrovského průseru. A bohužel nejenom ty.
V.I.P., V.I.P, V.I.P., ...
Jdu zmenit svůj hlas do hlasovani :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od kuba » úte 08.4.2014, 9:55

tady případně fotka pouzdra v lepší kvalitě:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 8994_o.jpg

Jinak první věc co se mi moc nelíbí jsou zásobníky, už jen to že jeden ze zbraně normálně vypadne a druhý je nutné ze zbraně vyndat rukou, prostě má o trochu někde větší rozměr a trochu drhne v šachtě se mi nelíbí, další věc jsou odchlipující se plasty u konce zásobníku, viz foto:

Obrázek
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od Starosta » úte 08.4.2014, 11:28

kuba: Fakt super pouzdro, díky za fotky.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Kapesní Glock - G 42

Příspěvek od Chorche » úte 08.4.2014, 12:56

mám jenom pár postřehů k tématu. Jednak označení týdle pistolky jako kapesní mi přijde poněkud optimistický. Kapesní je něco co se dá umístit do kapsy. U pistolí který lze označit jako kapesní momentálně vím jenom o kelteku P32 (kterej opravdu nosím na klipsu v kapse u kalhot). Co se musí nosit v pouzdře prostě kapesní neni. Druhej postřeh je k tomu, že tu pár lidí brečí, že G42 neni v lugru a druhej pár lidí oponuje, že je tak malá, že by v lugru bejt nemohla. Nechci dělat v jednom tématu 2x reklamu kelteku, ale nedá mi to prostě :D Keltec PF-9 má prakticky stejný rozměry (dokonce je o 2mm užší) i váhu jako G42 a je v lugru, navíc má o jednu ránu v šupleti víc :D A je levnější.
Za mě jediná věc která je pro G42 do plusu je potencionální životnost, ale nikde neni napsáno, že opravdu vydrží to co jeho větší bráchové. A ruku na srce, kdo z vás vystřílí z takovýdle pistolky 100k ran ? Já osobně rači nosím denně pidipistolku v 7,65 o váze 190g v kapse, nevím o tom, že jí mám, neřeším kam jí schovat, můžu si vzít na sebe naprosto cokoliv od trenek v létě, přes tepláky doma, gatě od kvádra až po manžestráky v zimě nebo oteplovačky na lyže. Košile nebo tričky si můžu vesele zastrkávat do gatí a nemusim je nechat plandat přes nebo na sebe rvát mikiny, jenom abych schoval kvér. A taky ze sebe nemusim všechny tydle vrstvy strhávat když se k tomu kvéru chci dostat. Prostě šáhnu do kapsy a hotovo. A ještě jednu užitečnou fíčuru to má, když du k doktorovi, kterej po mě chce slíct do půl těla aby si poslech moje astmatický plíce, nemusim v čekárně nenápadně kvér schovávat někam do tašky :lol: Furt může zůstat v kapse a doktor nic netuší. A kdyby dostal najednou nějaký nehezký úmysly při pohledu na moje prsatý tělo, můžu pořád šáhnout do kapsy :mrgreen:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz