Stránka 1 z 4

Spolecna chuze s partnerkou/manzelkou/atd.

Napsal: úte 17.2.2009, 11:17
od S474N
Pri procitani jednoho webu venujiciho se etikete me napadla zajimava myslenka na mensi pruzkum mezi strelci. Jde o to, ze z hlediska etikety plati, ze prave misto patri cloveku spolecensky vyznamnejsimu, tzn. zene. Drive tedy jeste plativalo, ze kdyz se jedna o manzele, tak jiz vpravo chodi manzel, ale to uz dle vsech dostupnych informaci neplati.

V teto souvislosti tu chci apelovat na vsechny, aby si sahnuli do svedomi, pripadne se nad tim celkove zamysleli a opravdu po pravde napsali, jak chodi se svou partnerkou/manzelkou/nebo kymkoliv jinym.

Pokud to vezmu sam u sebe, tak ma draha polovicka chodi vzdy vlevo a to predevsim z taktickych duvodu - opravdu mam rad pravou ruku volnou (at uz pro teleskop nebo pistoli) a proste zamerne a duvodne proste chodim vpravo ja.

Zamyslel jsem se treba nad konkretnim prikladem a napadla me tato varianta (nicmene bych byl nerad, kdyby to nekoho ovlivnilo pri hlasovani, zajima me aktualni stav do ted):

1) Muz nalevo od zeny: jdou ruku v ruce, pred nima banda napriklad 3 provokateru. Kdyz muz z niceho nic pusti zene ruku a da si ji do kapsy, tak to vypada urcite dost podivne a muze to pritahnout i jejich pozornost, proc to udelal a zacit treba "vysirat" atd.

2) Muz napravo od zeny: ta sama situace, ale muz muze dat pravou ruku do kapsy "mimodek" a nikomu nemusi prijit vubec nic divneho a naopak je uz predem "pripraven" resit potencionalne nebezpecnou situaci aktivne.

Jak je to u vas ostatnich? Zkuste jak zahlasovat, tak se i klidne vic rozepsat na dane tema. A nebojte se opravdu hlasovat poctive, to ze chodi partnerka vpravo jen tak, aniz byste znali souvislost s etikou neni nic spatneho a hlavu vam urcite neutrhnu. Diky vsem.

Napsal: úte 17.2.2009, 11:22
od Selag
Chybí ti tam dva kroky vlevo zamnou - podle etikety :-) :-)

Napsal: úte 17.2.2009, 11:36
od julie
no osobne mi prijde lepsi jit nalevo, radsi risknu ze si naky pobudove vsimnou ze davam ruku do kapsy, nez aby se pritelkyne dostala mezi mne a ty pobudy, ne? krome toho mam pocit ze za ruce jsme se vodili jenom prvnich par mesicu, takze to nevidim jako tak velkej problem...

Napsal: úte 17.2.2009, 11:46
od Fredouch
Vzhledem k tomu, že jsem levák tak pokud jde vpravo (což většinou chodí) tak silnější levou ruku mám volnou pro případnou manipulaci se zbraní.

Stejně asi prví věci která by byla v případě konfliktu - tak rukou odsunout partnerku za sebe se slovy "ustupuj/zdrhej a volej policajty" řešit vzniklou situaci.

Samozřejmě záleží na intenzitě konfliktu.

Napsal: úte 17.2.2009, 11:49
od S474N
jachymko: nejak nerozumim tomu, jak by se mohla pritelkyne dostat mezi tebe a pobudy. Naopak si myslim, ze takticky je lepsi, kdyz si ji levou rukou (za kterou ji drzim) muzu "stahnout" za sebe, svym telem ji kryt a pravou ruku mit volnou na reseni.

BTW rozhodne to neberu jako nejakej velkej problem, spise jako tema na zamysleni. A taky at tu resime i jiny veci z realnyho zivota *40*.

Napsal: úte 17.2.2009, 11:52
od Blade
Urcite je lepsie mat partnerku na slabej strane. Ak nosim naboj v komore a teda nemusim obtahovat mozem silnou rukou tasit a slabou rukou stiahnut priatelku za seba a kryt ju telom. Na druhej strane, ak clovek nosi kver v ladvinke (napr.Aegis) tak hlaven stale smeruje na slabu stranu, cim teda mieri na vasu priatelku. To by sa mohla stat blba nahoda, hlavne ak clovek nosi s nabojom v komore aj v ladvinke :shock:

Napsal: úte 17.2.2009, 11:55
od S474N
Blade: zajimavy pohled na problematiku, koukam, ze premyslis podobne. Co se tyce ledvinky, mas pravdu, ovsem na druhou stranu je to zase o tom, jak kooperuje partnerka - sama muze aktivne se presouvat za tebe, pripadne jeste naopak upoutat pozornost na sebe a ty budes mit na druhou stranu vice casu na taseni z ledvinky.

BTW lidi co znam, tak tu ledvinku moc nenosi, vetsina na opasku na strane silne ruky.

Napsal: úte 17.2.2009, 12:12
od Jasik
Žena napravo.
Postup:
1) pravou (silnou) rukou "odklízím" partnerku do krytu za sebe
2) levou (slabou) rukou zároveň rozepínám bundu pokud jí mám, případně ji použiji k nadzvednutí trička, mikiny, připravuji si "krytí" pro sebe apod.
3) vracející se pravá ruka sahá po zbrani, případně je připravena po ní sáhnout ...

Kua, já jsem dobrej, že jsem to tak rychle zvládnul :wink: :lol:

Napsal: úte 17.2.2009, 12:18
od S474N
Jasik: schvalne bych si to vyzkousel v realu, stopnul to a napsal casy *4*. Protoze co ctu tvuj postup, tak v case tveho bodu 1 ja uz mam davno hracky venku *4*.

Napsal: úte 17.2.2009, 12:30
od JWK
jeste je tak zvana chuze po cikansku... jde chlap ruce v kapsach a za nim v odstupu sesti kroku jde teprve jeho zena pripadne s mladaty...

Napsal: úte 17.2.2009, 12:41
od cityshark
Zenska vpravo. Jednak jsem slusne vychovanej a druhak z toho duvodu, ze kdyz jdes z zenskou vedle sebe po chodniku, tak ty, coby pravodochec ji vystavujes tomu, ze do ni muze vrazet nekdo, kdo se prochazi po levy strane opacnym smerem.

Kromtoho u nas chodime ozbrojeni oba, takze zatimco ja udelam krok vpred a zacinam uklidnovat situaci verbalne, ona uz ma nadrncnuto a resi terce :-)


P.S. Bych trochu osvetlil jeste ty dovody etikety, proc vpravo, tak to neni kvuli tomu, ze dulezitejsi osoba vpravo... Je to prostsi. Tenhle zvyk pochazi z doby, kdy se nosily mece/savle, a ty se u pravaku samozrejme nosi na leve strane. Takze by bylo znacne neprakticky, kdyby se savle/mec cpala dame za chuze mezi do sukne... Ze se to pak preneslo i do doby, kdy misto mece vlevo nosime boucha vpravo je vec jina.

Napsal: úte 17.2.2009, 12:43
od cityshark
Jinak mam pro tebe lepsi priklad:

1) Muz nalevo od zeny: jdou zaklesnuti do sebe, pred nima banda napriklad 3 provokateru. Muz vsak predtim coby slusne vychovany jedniec nabidl rame, muze si tuto ruku dat bez povsimnuti do kapsy bundy, kde nahmata... krabicku TicTacu aby mel svezi dech :)

Napsal: úte 17.2.2009, 12:56
od Sobull
Chybí možnost na obou stranách. Teda aspoň ta moje střídá strany podle toho, jak fouká vítr nebo jak jí mrznou ruce nebo na které straně jezdí auta. Taktika netaktika, etiketa neetiketa :). Zkusím to vypozorovat přesněji aniž bych byl tímhle tématem ovlivněn.

Napsal: úte 17.2.2009, 13:29
od JWK
tak tech duvodu muze byt vice... napriklad drtiva vetsina lidi jsou pravaci a pokud davam zene rame aby se do me zavesila tak pokud by napriklad klopitla nebo uklouzla jistim ji pravou cili silnejsi rukou... abych tak rekl to aby zena sla napravo je proste prirozene pokud jde opacne citim se hure...

Napsal: úte 17.2.2009, 14:38
od S474N
cityshark: no jak vidno, drive se tedy zena take prizpusobovala muzi, respektive jeho zbrani. Diky za zajimavy prispevek.

JWK: tak abych rekl pravdu, nevim co u tebe. Na zacatku pises o prave ruce, nakonci zase o leve, jak si to teda myslel?

Napsal: úte 17.2.2009, 15:02
od gilhad
Jak kdy, ale vetsinou jde ona vpravo - muzu ji lip podeprit, pri normalnim vyhybani se jsem na strane potencionalniho protivnika ja (ne ona) a zaroven mi to dava taktickou vyhodu: CZ75 nosim vpravo u pasu, pokud chci tasit, tak to prece jen chvilku zabere a neni to nenapadne. CZ92 nosim v leve kapse a bezne tam mam zastrcenou ruku, takze eventualni situaci zacinam resit se zalozni zbrani v ruce, namisto tasenim zbrane hlavni - je to prece jen o neco rychlejsi a v nekterych pripadech se da i strelba z kapsy (ja vim, jen prvni rana je jista, ale ...).

Zaroven tak nepripada v uvahu, ze by mi pripadny protivnik byl schopen pravou ruku zablokovat (kdyz me treba miji)

Napsal: úte 17.2.2009, 15:38
od Mistral
Právě proto žena s vojákem chodila vlevo od něj. Aby mohl salutovat a měl volnou ruku na zbraň.
Ale. 1) Pochodníku se chodí v pravo, pokud půjdou pobudové proti, tedy vlevo od muže, bude on "více na ráně" ... pobudové vrazí do něj, ne do ženský.
2) Můžeš ženu použít jako kryt a za jejími zády nahmátnout bouchačku s nějakým tím předstihem a nebide to nápadné.

Napsal: úte 17.2.2009, 16:45
od PB
tohle tema je vylozene paranoidni. za chvili zacnete resit kerou rukou si utirat zadek abyste mohli do zlomku sekundy tasit *1114* zda se mi ze z nudy resite ptakoviny.

Napsal: úte 17.2.2009, 17:19
od admix
Mistral: pouzit zenu jako kryt, no nevim - vetsinou je to tady o pritelkynich/manzelkach a ne o tchynich :lol:
PB: jako kritikovi OT ti to neslusi, mel byses zase vratit ke kritice Glocku 8-)

Napsal: úte 17.2.2009, 18:58
od Mistral
admix: Právě, kdo by to čekal ... :twisted: