Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od corwin.m » čtv 08.1.2015, 7:48

no mě spíše zarazilo tato situace: http://www.liveleak.com/view?i=bc6_1420632668
nějak nechápu co tam ten policajt jako dělal uprostřed chodníku beze zbraně ničím krytý dělal? To jako čekal že zařve policie oni se poserou zahoděj kvéry a lehnou si na zem?
Podle mě kdyby využil té situace a kryl se tam za autama aby ho nespozorovali tak by pak měl docela dobrou šanci je překvapit a sundat je.
Bohužel tam není vidět celé video tak těžko říct jak se to udalo předtím ale jak je vidět na tomhle kousku tak je poměrně blízko od nich a nevypadal že by po nich pálil.

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od corwin.m » čtv 08.1.2015, 7:59

VEIKO: jo přesně todle mě také napadlo když jsem viděl jaké mají hlavně pěkné záběry, ale kdyby aspoň jeden z nich měl nějakou dlouhou pušku tak myslím že by je pořešil nebo aspoň jednoho a druhej by pak přestal pálit po ostatních lidech a policie by měla víc času na jeho zneškodnění to ty blbce co kážou zakazování zbraní nenapadne a vůbec nepochybuji že borci měly zbraně nelegálně.
Pokud zakážou zbraně tak tím vlastně podporují tyto teroristy protože se jim pak nemůže nikdo bránit, ale to si asi ty zakazovači neuvědomujou.

Příspěvky: 39

Registrován: pon 26.9.2011, 11:12

Zbraň: G19

Bydliště: Brno

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od eschaia » čtv 08.1.2015, 8:15

Ano tím jsi nám nic nového neřekl... "coby-kdyby" nemá smysl. Jsou to jen dohady. CO se týká toho policisty... pochybuju, že to byl hlupák co si lehnul na chodník a křičel na ně, ať toho nechají. Když ležel, už byl postřelenej.

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od corwin.m » čtv 08.1.2015, 8:35

Ano ty jsi nám toho taky hodně nového řekl. No to je asi každému jasné že po tom co si lehl to dostal když je zcela evidentně vidět že po něm střílej.
Chtěl jsem slyšet názor někoho znalého protože tohle by jsem od profesionálu jako je policie nečekal.
Co si mám teda myslet o tom když každý říká jak jsou vycvičení a že přesně takovéhle situace mají řešit oni a ty jako občan i když třeba ozbrojený máš radši nechat toto na policii?

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od HV » čtv 08.1.2015, 9:31

Celá situace byla pro své okolí natolik šokující, že to řadu lidí zcela paralyzovalo. Upřímně, stát se to kdekoli u nás a být u toho, koho z vás by napadlo, že se jedná o fanatiky jejichž cílem je pouze zabíjet??? Ráno jsem poslouchal BBC, nejsem si jist zda jsem správně rozuměl ale zdálo se mi, že povídali o ochranných vestách na útočnících. Což je pro ně obrovská výhoda. Roku na srdce a upřímně. Kolik z nás by zachovalo natolik chladnou hlavu aby celou situaci správně vyhodnotili, došli si naládovat a z okna začali střílet?
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od VEIKO » čtv 08.1.2015, 9:45

Podle me mit takovy hezky vyhled na situaci a videt jak tam dorazil toho poldu, nevaham a zakrocim. A dovoluji si tvrdit ze v ramci zakona. Staci mit doma cokoliv a i kdyby byl jen zraneny tak se jim o to hur bude zdrhat.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Starosta » čtv 08.1.2015, 9:49

Možná ten policajt neměl zbraň, ale i tak byl vycvičenej, že je potřeba co nejdřív konfrontovat útočníky s policií (aby se naládovali do auta a zdrhli, nebo - pokud možno - zalezli do koutku a ustřelili si makovice).

Nevěděl k čemu přijel, ani kdo je před ním - tak je možné, že jakmile je viděl, zařval na ně a šel se schovat, ale nedošel, protože v další vteřině to dostal tou sérií jednotlivých ran.

Říkám možná, netuším - jen hypotéza, jak to mohlo být a proč se ani na zemi uprostřed chodníku nesápal po své zbrani...

[joke]Možná tomu příslušníkovi jen přidělili příliš malou bílou vlajku...?[/joke]
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od VEIKO » čtv 08.1.2015, 10:02

Nekdo mozna tady mozna na jinem foru psal ze ten kve mu vypadl mozna vlivem toho jak to inkasoval a ze lezel kousek od nej...
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Nikdo » čtv 08.1.2015, 10:06

HV píše:Celá situace byla pro své okolí natolik šokující, že to řadu lidí zcela paralyzovalo. Upřímně, stát se to kdekoli u nás a být u toho, koho z vás by napadlo, že se jedná o fanatiky jejichž cílem je pouze zabíjet??? Ráno jsem poslouchal BBC, nejsem si jist zda jsem správně rozuměl ale zdálo se mi, že povídali o ochranných vestách na útočnících. Což je pro ně obrovská výhoda. Roku na srdce a upřímně. Kolik z nás by zachovalo natolik chladnou hlavu aby celou situaci správně vyhodnotili, došli si naládovat a z okna začali střílet?
I pár ran přes vestu útočníka zpomalí nebo možná zažene na útěk - možná, ale za pokus to stojí. A z vesty vyčnívá sem tam ruka, noha nebo hlava, při troše štěstí se něco ze zásobníku ujme.
Že má útočník vestu není důvod na něj nestřílet.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od VEIKO » čtv 08.1.2015, 10:12

Charlie Hebdo police officer shooting zoomed in &…: http://youtu.be/baBtJaxiSrQ

Na youtube priblizeno zpomaleno, u te znacky nebo poutace na pravo od zraneneho policajta lezi neco co ma tvar pistole...
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Nikdo » čtv 08.1.2015, 10:19

Dorážet raněné, dělat z lidí otroky, mučit, podřezávat, a vůbec kolem sebe šířit hrůzu, to je jejich způsob boje.
Měli bychom revidovat naše zásady a náš způsob boje pro tuto válku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od pitt » čtv 08.1.2015, 10:27

Jen tak mimochodem....vite houby jak se ten policajt dostal na zem. Ted jsem v jednom clanku videl k te fotce titulek ze ho srazili autem. Takze predstaba ze policajt ani netusil co se deje je docela mozna. Jde po ulici.....auto,bum a pak bum,bum. Co s tim chces jako delat

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Morris » čtv 08.1.2015, 11:09

HV píše:. Kolik z nás by zachovalo natolik chladnou hlavu aby celou situaci správně vyhodnotili, došli si naládovat a z okna začali střílet?
dal som si rovnaku otazku.

ako najrozumnejsie sa mi zda, aby teraz politici a policia povedali: legalni drzitelia zbrani, ak uvidime niekoho na ulici behat s puskou, pistolou a strasit nimi ludi, alebo nebodaj strielat, zoberte svoju zbran a ak sa za utocnikom nenachadza nezucastnena osoba, tak strielajte.

ja viem - snivam. Ale inak sa to vyriesit neda.

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Hatikva » čtv 08.1.2015, 11:20

Morrisi, pokud se mi podaří vložit fotku, tak mi pak napiš, co bys dělal, kdyby platilo Tvé "kdo uvidí na ulici člověka s kvérem" Taková spíše perlička, ale v Izraeli běžná věc :) Nikoho neohrozili, takže fakt jen perlička.
Edit: nešlo mi vložit fotku sem, tak jsem Ti ji, Morrisi, poslal ve zprávě
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od rotmistr » čtv 08.1.2015, 11:52

A nám jí neukážeš? :(
Jinak mimochodem - ten zastřelený policista byl taky muslim, rodinou z Alžírska jako ti útočníci. Alespoň jde vidět že se pořád ještě může rozlišovat podle toho kdo je slušný člověk a kdo sprostý vrah nejen na základě náboženství ale i chování.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Hatikva » čtv 08.1.2015, 12:07

Rotmistre, velmi rád, ale jak? Chce to po mně zmenšení fotky, jenže jedu přes mobil, a tady tu fotku upravit neumím :(
Zkusím Ti ji poslat, dej echo, zda došla.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Fox4077 » čtv 08.1.2015, 12:16

Tak ten popravený polda byl prý taky muslim. Patřil k neozbrojené hlídce, která byla na místo vyslána po prvním telefonátu oznamujícím střelbu. Tato zpráva je tak absurdní, že to snad nemůže být pravda.
Každopádně se žabožrouti inspirovali u anglánů, nejdřív odzbrojíme slušné občany a pak i policisty. A to by bylo, aby se pak u nás nerozhostila sluníčková idylka.
Evropa je holt zhýčkaná svými ovčany, kteří nezabečí, natož aby trkli.
Naši mocní budou muset setsakra přehodnotit svůj postoj v této válce.
Už jim asi moc lidí nesežere kecy o tom, že zbraně nepotřebují, když se jim po městech budou promenovat týpci s AK-čkama.
A když po vás začnou střílet, tak zavolejte na policii a my vám tam pošleme neozbrojené policisty, ideálně na kolech. Nesmíme přece zapomínat ani na ekologii.
A já si už naivně myslel, že ten náš Absurdistán jen tak někdo netrumfne, mýlil jsem se.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od Morris » čtv 08.1.2015, 12:27

Hatikva píše:Morrisi, pokud se mi podaří vložit fotku, tak mi pak napiš, co bys dělal, kdyby platilo Tvé "kdo uvidí na ulici člověka s kvérem" Taková spíše perlička, ale v Izraeli běžná věc :) Nikoho neohrozili, takže fakt jen perlička.
Edit: nešlo mi vložit fotku sem, tak jsem Ti ji, Morrisi, poslal ve zprávě
fotka prisla.

nie sme v Izraeli. V CR a SR mame skryte nosenie. Tu ked niekto beha s flintou na pleci, tak je to bud policajt, vrah, alebo uplny idiot.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od E-Ryc » čtv 08.1.2015, 12:32

Nezapomen na airsoftaky, ti si s tim vesmes moc hlavu nelamou

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Do redakce francouzského týdeníku vpadli útočníci

Příspěvek od HV » čtv 08.1.2015, 13:00

Nikdo píše:...
I pár ran přes vestu útočníka zpomalí nebo možná zažene na útěk - možná, ale za pokus to stojí. A z vesty vyčnívá sem tam ruka, noha nebo hlava, při troše štěstí se něco ze zásobníku ujme. Že má útočník vestu není důvod na něj nestřílet.
Netvrdím, že se nikdo nenajde. Tvrdím, že min. 50 procent lidí nebude schopno situaci psychicky zvládnout. Ani já sám nevím jak bych se zachoval a zda by mi adrenalin dovolil se vůbec hýbat. Kdo nezažil nepochopí. Ale to by musel potvrdit/vyvrátit někdo s podobnou zkušeností. Ale pokud to napíšu optimisticky a úderně, pak ano, všichni bychom proti nim zasáhli našimi zbraněmi nebo bychom zasáhnout chtěli.
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz