Malý průzkum - jak byste se zachovali?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od mcelak » stř 28.3.2012, 14:39

Co si myslíte o řešení začít řvát hodně nahlas a hodně důrazně s rukou na pouzdru: " Policie, ruce, ruce, na zem atp. .... v libovolném pořadí ?
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od E-Ryc » stř 28.3.2012, 14:43

Neni nahodou vydavani se za policii taky nejaky trestny cin? ;)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od DeadlyOne » stř 28.3.2012, 14:44

Mcelak: Pokud nejsi prislusnik Policie CR, tak tim ze se hlasis k prislusnosti se dopoustis trestneho cinu. Takze rvani "Policie" apodobne je spatna volba pro civila.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od S474N » stř 28.3.2012, 14:45

Tak to nesouhlasim, volanim Policie totiz prave privolavam policii. A ten zbytek uz mu udilim pokyny. *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od E-Ryc » stř 28.3.2012, 14:47

S474N: Myslim, ze soudce, ktery nesouhlasi s pravem se branit, by ti to asi nezbastil.. :(

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od mcelak » stř 28.3.2012, 15:04

Je to asi otázka k diskusi..jako vše v tomhle oboru. Soudy pak rozhodnou a naše diskuse jdou k ledu.

Nicméně v rámci krajní nouze je možné se za policajta vydavat, protože čin jinak trestny... a myslím, že, kdyby člověk udržel hlučnej model a řval, tak by to na drbana mohlo mit dobrej dopad.
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Starosta » stř 28.3.2012, 17:12

Já myslím, že pokud se bude "někdo" domnívat, že jsem voláním policie policii nevolal, ale vydával se za ni, tak by se měl chytit za hlavu a říct si - hmmm, asi po něm nechtěl jen tak začít střílet a snažil se ho přesvědčit, aby dělal, co mu říká - i když to nebylo úplně košér, nedělal to pro svoje obohacení nebo okleštění práv drbana...

Ale ono je taky možné, že se pan "někdo" - kdo dle svých slov nemá zbraně rád a diví se možnosti nošení zbraní civilisty - na základě nesmyslné domněnky o potlačené agresivitě ze strany soudního znalce v oboru zbraní a sebeobrany rozhodne uvěřit této tezi - i přes posudek soudního psychologa nebo psychiatra, který tvrdí něco o nekonfliktní povaze a nevyhledávání sporů.

Ve výsledku je podle mě jedno, jak se dojde tomu, aby drban zanechal svého protiprávního jednání a zůstal na místě do příjezdu PČR, nebo aspoň urychleně vypadl.
Ale velký problém nastane, až bude ten drban postřelen a vy se budete horko těžko shánět po všem, co vám pomůže nejít do basy. Každá podobná drobnost může být přitěžující - ačkoli to jde často proti rozumu.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od tmx » stř 28.3.2012, 19:40

kdyz na tebe zarvu "policie, ani hnout ty zmrde" a tim myslim zarvu, tak se ti v mozku na chvili prerusi vsechno co prave delas - za prve nahly rev je opravdu lekacka, doporucuji vyzkouset, a za druhe, nase spolecnost akceptuje policii jako nadrazeny organ, normalni clovek se vyleka a postavi do pozoru...tezko rict jak na to reaguji kofoly - utek?

je to jedna z psychologickych taktik, ktera se resi na kurzech sebeobrany. dava ti to nejake vteriny navic, ktere dokazou koupit zivot. pokud to beres opacne, tak prepadeni je idelani zacit nejakou podobnou hlaskou :wink:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Carloss » stř 28.3.2012, 19:57

Mno.. myslím, že obojí má stejnou váhu. Tedy pro nestranného sudího. Vydávání se za policii vs. volání policie je objektivně stejně pravděpodobné. Nezbývá, než posoudit pravděpodobný účel: Jesliže se někdo vydává za policii za účelem páchání trestné činnosti, pak je situace jasná. Jestliže je účelem bránit zákonem chráněný zájem, pak by sudí měl soudit ve prospěch toho, kdo se měl "vydávání se" za policii dopustit. Vzhledem k výše uvedené pravděpodobnosti 50/50 (vydávání se za policici/volání policie) by měl být povinen toto obvinění zamítnout. Toť můj názor, soukromý a neodborný.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od S474N » stř 28.3.2012, 20:16

tmx: no ja bych zase rekl, ze takova kofola bude moc dobre vedet, ze jako policista musis chranit jeho zivot a o to vic bude drzej. Jak jsem zminoval v jinem tematu a uz pred nekolika lety - ono stoji za to zvazit, jestli neni lepsi ze sebe udelat magora nebo na nej rvat neco rusky. Proste a jednoduse, aby ziskal pocit, ze nemas problem s tim ho fakt oddelat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Nikdo » stř 28.3.2012, 20:30

Taky jsem slyšel názor, že je dobrý říkat něco jako "dej mi důvod, dej mi důvod to zmáčknout, hajzle", samozřejmě tak, aby to slyšel grázl a ne ostatní svědci. Jde o to jej vyvést z míry a přesvědčit, že jsi odhodlán střílet.
I pro ostříleného "alternativního nákupčího" to může bejt dost nová situace, koukat do lafu magora, co se nemůže dočkat, až to do něj napere...

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Lars » stř 28.3.2012, 23:36

Vidím, že diskuze se pěkně rozjela.. :lol:
V prvé řadě musím uvést na pravou míru, že svědkyně mi nebyla schopna říci, zdali šlo o hnědočechy, nebo zmetky z majoritní části obyvatelstva (v tom případě asi nějaké fetky).
Přeci jen bylo kolem 21. hodiny a to už je celkem setměno, navíc svědkyně celou událost viděla dle jejích slov na vzdálenost 15-20 m. A podotýkám, že v Ostravě sice máme pouliční osvětlení, ale že by to město zrovna před tímhle kulturákem se svícením přehánělo (hlavně na parkovišti naproti) - to se říci nedá.
Někdo se tu ptal, jak ten vozíčkář dopadl - svědkyně v důchodu neměla tolik odvahy, aby volala policii přímo na místě činu, nastoupila proto do tramvaje a volala až odtamtud, tudíž příjezdu policie nebyla přítomna. Později - při výpovědi - se na vozíčkářův stav samozřejmě ptala, prý měl jen "drobná povrchová zranění".
Já sám jsem také v uplynulých dnech bedlivě sledoval sdělovací prostředky, ale holt Ostrava pro ně asi není tak zajímavá, jako hlavní město, nebo severní Čechy. No a policista svědkyni při výpovědi sám prý řekl, že takové případy se ve sdělovacích prostředcích objevují až při soudním líčení - pokud k němu tedy dojde.
Ale napadá mě, že je zde myslím nejméně jeden diskutující, vykonávající povolání policisty - tak pokud by nešlo zrovna o porušení služebního tajemství, třeba by mohl pustit nějaké novější info.....???

EDIT - Satan - patřím ke generaci, která se rusky učila už na základce (a později i na střední), ale i když si teď namáhám paměť, tak vhodná slovíčka nějak ne a ne vydolovat :(
A co teprve ve stresu nějaké takové situace - to by ze mě asi fakt nevypadlo nic ani rusky, ani anglicky..., a česky by to bylo něco o zas´aných, zku´vených zm´dech...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od reddog » čtv 29.3.2012, 7:07

dovolím si takovou drobnou poznámku, už tady mnohokrát padla hlavně ve spojení s drobnou kriminalitou. ..."drobná povrchová zranění"... tohle je ale přeci jen část (a ve většině případů ta méně podstatná část) celkové újmy. Bezmoc, překvapení z drzosti a absence sociálního smýšlení útočníků, následný strach z možného opakování, nadto vše spojeno s možným fyzickým omezením pohybu... I silný a trénovaný jedinec se s tímto musí vyrovnávat a nepřejde to jen tak (možná až na pár "speciálních" jedinců).
Újma je vždy větší než jen pár oděrků. Zlatí rodiče, když se na průser přišlo, člověk kolikrát schytal opravdu řádnou hubovanou nebo i pár přes chrám páně a ti starší ví, že kolikrát těch keců okolo bylo víc, než k vydržení. Nadto tradá s poníženou omluvou k poškozenému. Takže člověk to dostal i s morální nápravou. A výsledek - jojo, tohle mi příště nestojí za to.
tomík

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Lars » čtv 29.3.2012, 8:22

Reddog - "drobná povrchová zranění".., reagoval jsem se zpožděním na dotaz B89 z 26.03., v 18:20
A jinak máš pravdu - vůbec si nedovedu představit, jak se ten vozíčkář musí cítit od té doby kdykoliv je venku na ulici, ten pocit bezmoci a strach z opakování podobného útoku musí být opravdu hrozný. A k tomu vědomí, že většinu zdravých spoluobčanů nechá jeho příští možné napadení opět lhostejné :( :( :(

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Mistral » čtv 29.3.2012, 13:07

A brání mu někdo, aby si pořídil qvér, btw?
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Lars » čtv 29.3.2012, 13:49

Mistral - znáš osobně nějaké vozíčkáře? Pokud ne, tak zapomeň na čipery, prohánějící se na vozíku v tv-pořadech. Pokud ano, pak jistě víš, že pokud jsou na vozíčku díky úrazu vedoucímu k poškození páteře, pak je často nějakým způsobem omezena i hybnost horních končetin. Já osobně několik takto zdravotně postižených znám a moc si nedovedu představit, jak prochází lékařskou kontrolou před získáním ZP.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od panvrabec » čtv 29.3.2012, 23:37

Myslím, že už se tu někdy řešil vozíčkář a ZP. Dali mu jenom sk. B a sk. E mu doktor nepovolil. Tenkrát mě to zvedlo ze židle. Ale už si to přesně nepamatuju, někde to tu určitě bude.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Shi » pát 30.3.2012, 11:59

Lars píše:A k tomu vědomí, že většinu zdravých spoluobčanů nechá jeho příští možné napadení opět lhostejné :( :( :(
No bohužel, za tohle si veřejnost (i ta vozíčkářská) může tak trochu sama, protože nezačne burcovat méda v okamžiku, kdy justice potrestá někoho, kdo šmejdovi šlápl na kuří oko. Veřejnost je totiž vzdělaná z televize a ví, že šmejda lze vždy zpacifikovat tak, aby se šmejdovi nic nestalo a tedy je morální povinností každého, kdo se montuje do cizího problému, počínat si tak, aby zdraví a život šmejda nedošlo újmy.
Tito hodní lidé proti slušnému člověku půjdou ochotně svědčit k soudu (pán byl na šmejda zlý, agresivní a dokonce šmejdovi vyhrožoval, že ho zastřelí ...), ale proti šmejdovi k soudu svědčit nepůjdou, protože se šmejda sami bojí.

Šmejdi chtěli určitě vozíčkáře pouze okrást, kdyby se nebránil, tak by se mu nic nestalo. (Zkuste prokázat opak).

Ve výsledku když by někdo šmejdům ublížil, tak naše justice by mu to šeredně spočítala třeba takto:
- nepoužil jste varovný výstřel, takže jste nezkusil šetřit zdraví a životy útočníků. Zavřít vás!
- použil jste varovný výstřel, takže vlastně ještě nebyl důvod střílet. Varovným výstřelem jste situaci jen eskaloval. Zavřít vás!
- Křičel jste "Policie", čímž jste falešně předstíral, že jste policistou, tedy nejste čestný a slušný člověk - přitěžující okolnost.
- protože jste se do toho vložil, tak ke krádeži nedošlo, škoda není žádná, vozíčkář je taky v podstatě zdravý a jediným zločincem jste tedy vy, protože jste bezdůvodně zaútočil na nevinné šmejdy.

Pozor, znalci vidí lidem do hlavy a dokáží říct co jste si myslel lépe a přesněji, než vy sami. Viz. naprosto šílené čtení o současném stavu naší justice na blogu "paragraphos" Tomáše Peciny.

Další znalci označí váš postup jako takticky zcela špatný a absurdní a tedy vaše svědectví je celé nedůvěryhodné. U soudu tak zvítězí verze, kterou předloží šmejdi.

Jen pro ilustraci: Tomu, že se někdo nechá dvakrát praštit a až pak se začne krýt, se přece nedá věřit. Taková reakce (podle pana znalce) vůbec není přirozená a tedy tak se to tedy stát nemohlo. (Že se to tak stává zcela běžně je věc druhá, znalec může plácat cokoliv, co ho napadne a nic mu za to nehrozí. Tady na videu oběť taky inkasuje dvě rány, aniž by se aspoň náznakem kryla http://www.novinky.cz/krimi/261630-agre ... edomi.html)

Jít dnes někomu cizímu pomáhat znamená být půl nohou v base. Takže pokud se něco semele v mém okolí, doufám, že budu mít dost rozumu na to, abych jen zvedl telefon a pak si hezky šel po svých. Protože to je přesně to, co ode mě justice a veřejnost očekává.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Lars » pát 30.3.2012, 12:26

Neber si to osobně Shi, vím že ohledně stavu naší justice máš - bohužel - pravdu :twisted: .
Ale s takovýmto názorem mi nezbývá než zopakovat, co už tu jednou zaznělo a popřát Ti, aby ses i Ty jednou dostal do situace, kdy budeš potřebovat pomoc a ten, kdo by pomoci mohl, bude mít tak jako Ty dost rozumu, aby jen zvedl telefon a šel si dál po svých. A jestli Tě pak naloží do sanitky, nebo rovnou do "concordie", to už je vedlejší..

A jakkoliv chápu, že nikdo si nechceme projít očistcem při vysvětlování proč jsme zbraň někdy použili, tak dle mého čím více se takových případů objeví, tím větší šance na nápravu toho "shnilého ve státě Dánském" je..

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Shi » ned 01.4.2012, 19:01

Já se do situace, kdyby se mi pomoc hodila, dostal několikrát. Pokud mi někdo pomohl, tak to byl můj známý, nebo kamarád, nebo soused. Z anonymního davu mi nepomohl nikdo. A když jsem se párkrát obrátil na úřady s výzvou, aby zasáhly (a dal jsem jim dost argumentů a dokladů, aby mohli něco dělat), tak to bylo zameteno pod koberec.

Takže jsem si téměř jistý, že až zase budu potřebovat pomoc, tak nebude-li na blízku někdo známý, tak si budu muset pomoct sám. A pokud se do něčeho vloží úřad, tak jen proto, aby mi nějak uškodil.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz