Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 17.1.2020, 21:59Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a nikdo 
Autor Zpráva
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13254
Bydliště: mám
Příspěvek Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a nikdo
Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a nikdo mu nepomohl

Pražští policisté pátrají po asi 30letém muži, který ve středu večer ve stanici metra napadl jednoho z cestujících. Ten se na perónu zastal lidí, které se pokoušela okrást trojice dívek. Když dívky přivolaly na pomoc zmíněného komplice, strhla se bitka, při níž napadenému nikdo z přihlížejících nepomohl. Zastánce okrádaných utrpěl několik zlomenin.

"Událost se stala krátce po 22. hodině", potvrdil Novinkám mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Incident zachytil kamerový systém ve stanici metra Palmovka.

Trojice Romek se na nástupišti pokoušela krást. Když je zahlédl muž a postavil se jim, začaly na něj vulgárně křičet. Po chvíli jim na pomoc přispěchal asi 30letý muž, který je kryl. „Muže několikrát udeřil do obličeje, pak strhl na zem, načež ho kopl do hlavy. Napadený utrpěl pohmožděniny hlavy a několik zlomenin,“ doplnil Hulan.

Incident sledovalo několik lidí včetně těch, jichž se muž zastal, ale nikdo napadenému nepomohl.

Čtveřice pak nastoupila do dorazivšího vlaku. O to se pokoušel i napadený, ale násilník ho z vagónu vystrčil na nástupiště.

Útočníka, jemuž hrozí obvinění z ublížení na zdraví, hledá policie a vyzývá svědky, aby se přihlásili s cennými informacemi. Hledaný má tmavou pleť, je vysoký asi 180 centimetrů, má mohutnou, plnoštíhlou postavu a tmavé vlasy, jež si geluje a češe dozadu.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/246869-muz- ... omohl.html

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


sob 08.10.2011, 21:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2007
Příspěvky: 1573
Bydliště: Plzen
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
A proto, kdyz uz teda pomahame, tak s teleskopem v ruce a pistoli u pasu :mrgreen:

_________________
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1


sob 08.10.2011, 21:47
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
Vždycky, když něco takového vidím v televizi, tak se můžu vytočit k nepříčetnosti. Ani né tak proto, že slušnému týpkovi nikdo nepomohl a dostal naložíno od opáleného mamrda, ale proto, že reportéři to suše okomentujou: zase mu nikdo nepomohl, to tu máme teda lidi! Právě, že u takových zveřejněných případů by v TV mělo natvrdo zaznít, jaký je hlavní důvod, proč lidi nepomáhaj. Je to proto, že je tu zmršená legislativa! Kdybych tam byl, tak bych to řešil asi takto: První co mě při těch záběrech napadlo, přijít k tomu hovadu hezky zezadu a kopnout ho do koulí. Pak bych se nad tím zamyslel, no moment to by mohlo být kvalifikováno jako zákeřné napadení, a možná s trvalým poškozením zdraví a následnou platbou doživotní renty. Tak co teď, vytáhnou Mloka? Taky ne, zaprvé měl holé ruce a pokud by ho to nezarazilo a šel po mně, tak bych musel vystřelit. A zase na krku trestní stíhání. Nehledě k tomu, že bych díky tomu co musím mít naládováno v šupleti, ještě ohrozil další lidi. Tak potom už jen teleskop, bez kterého neopouštím byt. Ale to by taky nešlo tou nejjednodušší cestou, hezky zezadu do kolene. Musel bych jej vyzvat čelně a riskovat, že toho řízka smáznu jednou ranou, protože na druhou by mi už asi nedal prostor. Jde o to, že zločinci zde mají stejná práva ne-li větší, než slušní lidé, kteří by i rádi pomohli, ale když si uvědomí následky té jejich pomoci, jak se na ně sesype celý státní aparát, tak je ta chuť pomáhat, velmi rychle přejde. Je nejvyšší čas, aby to tady bylo jak v USA. Zločinec, který někoho napadne, tak automaticky přebírá na svá bedra všechny následky, které z jeho konání vyplynou. Jeden příklad za všechny: dva týpci přepadli benzínku, prodavač jednoho odprásk, druhý utekl. Když ho chytli, tak jej mimo jiné obvinili i z úkladné vraždy svého komplice, protože všechny následky zločinu jdou na jeho vrub. Dokud u nás politici nenastaví legislativu tak, aby se slušný občan nemusel bát někomu pomoct, tak to tu s tou pomocí bude jen horší.

_________________
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.


ned 09.10.2011, 9:57
Profil

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 391
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
Ono je to težký. Naposled když jsem takhle někomu pomohl, tak se hněv útočníků okamžitě obrátil na mě a měl jsem se co ohánět, abych z toho vyvázl se zdravou kůží. Zatímco původně napadený se po anglicku vytratil i s kamarádem, který se založenýma rukama sledoval i první útok na něj. Takže ne každej si vůbec zaslouží, aby se ho někdo zastal. Což samozřejmě není tenhle případ a já bych to udělal znovu, sem už takovej...


ned 09.10.2011, 10:56
Profil ICQ

Registrován: 06/2006
Příspěvky: 48
Bydliště: jižní Morava
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
Jo pánové, onehdá jsem se snažil chránit cizí majetek, mně svěřený. V prostoru (veřejném) jsem byl sám s narušitelem. Nepomohla výzva, a to ani několikrát opakovaná. Před fyzickým napadením mě zachránila namířená pistole (následoval útěk narušitele a volání PČR). Kdyby se to mělo opakovat, volám jen PČR zalezlý někde v koutku....i kdyby měli přijet za hodinu, ani se nehnu. Nestojí to za to. V metru plném lidí, na náměstí, kdekoliv je člověk taky sám....nemůže se spolehnout na nikoho.


ned 09.10.2011, 13:48
Profil ICQ

Registrován: 04/2010
Příspěvky: 32
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
Kucí máme video
http://zpravy.idnes.cz/video-muz-okrikl-zlodejky-v-metru-hromotluk-mu-zlamal-kosti-pr3-/krimi.aspx?c=A111009_150138_praha-zpravy_jw

_________________
...jednou snad G19...
OC a ESP = EDC


ned 09.10.2011, 16:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2007
Příspěvky: 1573
Bydliště: Plzen
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
Tak u toho videa mi cvaka teleskop v batohu - jen ho nahmatnout, otevrit a tu svini slozit, kdyz ho tam dokopava na zemi.

_________________
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1


ned 09.10.2011, 19:57
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
Fox4077 píše:
...Je nejvyšší čas, aby to tady bylo jak v USA. Zločinec, který někoho napadne, tak automaticky přebírá na svá bedra všechny následky, které z jeho konání vyplynou. Jeden příklad za všechny: dva týpci přepadli benzínku, prodavač jednoho odprásk, druhý utekl. Když ho chytli, tak jej mimo jiné obvinili i z úkladné vraždy svého komplice, protože všechny následky zločinu jdou na jeho vrub. Dokud u nás politici nenastaví legislativu tak, aby se slušný občan nemusel bát někomu pomoct, tak to tu s tou pomocí bude jen horší.


Máš pravdu, je to tu dost na hovno. Už vůbec trestání za zločiny já nepochopím. Jak společnost mohla dospět sem. Já někomu vypíchnu oko a dostanu pár roků za mřížema, ale ten chudák bude navždycky slepý. To samé vražda, vždyť spáchat vraždu u nás je vlastně výhodné, protože mě posadí na 15 let, ale zavražděný přijde o celý život. Jak mnozí z nás říkají, obrana musí být intenzivnější, než útok, aby byla účinná. Podle mě to samé by mělo platit i o trestu, trest za cokoliv by měl být přísnější, než skutek, za který je udělen. Potom by trestání mělo opravdový a odstrašující význam. Nesměli bychom se vyhýbat soganu oko za oko, zub za zub, já bych to dal ještě jako oko za dvě oči, zub za dva zuby, aby to mělo smysl. To přece není fér, já si řeknu no co, oželím jeden svůj zub a jen tak jej někomu vyrazím.

Samozdřejmě Ale vždycky si řekni: "může být hůř"
Co třeba taková anglie


ned 09.10.2011, 20:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2007
Příspěvky: 1238
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
Z kamerového záznamu, je zřejmé, že nejednalo o tak brutální útok, jak ho popisují média. Na začátku je vidět, jak dochází ke konfliktu mezi třemi Romkami a mužem. Muž do žen několikrát strčí. Posléze přibíhá obviněný Rom a s mužem se začíná prát. Dají si několikrát vzájemně pěstí a etnický Čech nakonec skončí na zemi, kde ho Rom drží, ale nekope do něj. Snaží se ho naopak držet co nejdále od těla. Pak ho pustí a muž vstane a dál dochází ke slovní výměně. Jedna z žen se snaží Roma odtáhnout a zabránit tak dalšímu konfliktu. Přijíždí metro, do kterého ženy nastupují a muži se dále handrkují. Rom nakonec nastoupí a zabrání podle něj podnapilému agresorovi nastoupit do soupravy a ten odchází směrem k východu, metro se zavírá a odjíždí.
...
Podle Romek celý konflikt vyprovokoval muž, který jim začal nadávat. ženy jednoznačně popřeli, že by byli kapsářky a že okrádají cestující. "Nikdy jsem takovou věc neudělal a dělat jí neumím," uvedla v rozhovoru pro televizi Prima jedna z Romek. "Chtěli jsme si sednout na lavičku a on tím, že byl opilý, nám začal nadávat," dodala.

http://www.romea.cz/index.php?id=detail ... 2007_11146

_________________
FAQ: | Kdo je Nikdo? | Kde najdu Kvérov? |


pát 04.11.2011, 10:58
Profil

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
A máme to tady - nebýt kamerového záznamu, tak si nejspíš do chládku půjde sednout oběť a nikoliv zločinec. Ti, kterým se pokusil pomoci, najednou nikde nejsou. Prostě klasika - šmejd si svědky sežene, slušný člověk má smůlu.

Na videu kopání vidět není, poněkud nechápu, proč to opět PČR klasifikuje jako výtržnictví a ne jako ublížení na zdraví a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci.

Podle našich orgánů jsou silné údery pěstmi něco, co neohrožuje ani zdraví ani život ? To orgáni nečtou ani odbornou literaturu, ani noviny ?


pát 04.11.2011, 17:24
Profil

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 716
Bydliště: Teplicko - Osek
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
Když se dva poperou bez zdravotních následků,bude to výtržnictví.Když se popere tři a více,bude to rvačka.Obojí je násilím.Ale jen při poškození zdraví s nutným lékařským ošetřením by se mohlo jednat o Tč.Podle míry následků.Pokud k takovémuto poškození zdraví nedošlo,není možno to jako Tč klasifikovat.Leda by se prokázalo,že se jednalo o pokus takového Tč.Bylo by však nutno tento pokus,takových následků prokázat (dokázat).Zdravím.

_________________
V nouzi poznáš -Jericho FB!


sob 05.11.2011, 18:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6779
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
Ja myslel, ze se to posuzuje ne jen dle nasledku, ale dle pouziteho zpusobu utoku.
Kdyz me nekdo jebne do hlavy a ja budu mit stesti, ze se moc netrefi, roura se sveze a zlomi mi klicni kost - je to prece minimalni pokus o ublizeni na zdravi - ne-li pokus o vrazdu... ? Nebo ne?

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


sob 05.11.2011, 20:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
Však to už budeš muset být lékařsky ošetřen.


ned 06.11.2011, 23:55
Profil
Partner MujGLOCK
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 2126
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
když člověk leží nebo klečí na zemi, útočník zvedá nohu za účelem dupnutí/kopnutí tak to bývá hodně krát kvalifikováno jako pokus o těžké ublížení na zdraví..vše samozřejmě záleží na 1) vyšetřovateli a za 2) na právním posouzení státního zástupce.. pokud vyšetřovák nazná, tak Sz schválí nebo nenazná a překvalifikuje..v ideálním případě by měl.. :D

_________________
www.combatsim.eu


pon 07.11.2011, 10:36
Profil

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 716
Bydliště: Teplicko - Osek
Příspěvek Re: Muž v pražském metru zastavil zlodějky, byl zmlácen a ni
No jasně.Když se použije jako zbraň prostředek,jehož účinek na lidský organismus může být devastující,potom záleží na vyšetřovateli a SZ,jak budou celou záležitost kvalifikovat.Pokud by se jednalo o nezdařený pokus,potom by se jednalo o "pokus".Pokud by však bylo tímto prostředkem pouze vyhrožováno,a nebyl použit jako zbraň,ale jen k odstrašení(zastrašení),potom se o pokus jednat nebude.Pokud se takovýto prostředek použije tak,aby způsobil nesmrtící účinek(zranění),potom se nebude jednat o pokus zabití nebo vraždy,ale o ten účinek,který nastal,či nastat mohl (pokus).Vždy bude záležet na prokázaných skutečnostech.
I střelnou zbraní se dá její užití odstupňovat.(1)Ukázka že jsem ozbrojen,(2)vytažení zbraně,případně její natažení(nabití),(3)zblízka úder zbraní,(4)výstřel pro výstrahu,(5)výstřel do nesmrtící zóny.Ovšem celá tato škála nebude vždy možná splnit.Ale i jednotlivé prvky které splnit je možné,ovlivní rozhodování OČTŘ,spolu s ostatními důkazy případu.Ovšem vždy bude třeba,aby se tyto "mírnější"použité metody použití zbraně,též "vypíchli"v procesu,jako ukázky vůle a odhodlání způsobit co nejšetrnější následky.Ovšem i načasování těchto skutečností v procesu bude hrát svoji roli.Když na sebe řeknu předčasně i svojí obrannou taktiku,potom se i druhá strana má možnost na "mě" připravit.Zdravím.

_________________
V nouzi poznáš -Jericho FB!


pon 07.11.2011, 16:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI