Nákupní povolení


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Nikdo » pát 09.11.2012, 14:56

TO je sice pravda, ale ve výčtu druhů zbraní je i možnost "palná zbraň". Pokud tam tento výraz napíšeš, splnil jsi podmínku zákona (uvést druh zbraně) a nákupka ti musí být vydána.

Ad nošení: bavíme se o držiteli ZP sk. E žádající o nákupku na zbraň kat. B. Ten samozřejmě jako důvod může uvést dle §12 odst. (5) b) sport. Splní zákonnou povinnost, etc.;-)

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Piggy » sob 10.11.2012, 13:58

Nikdo: teď jsi mě dostal. Řekl bych, že držitel ZP B+E, který v žádosti uvede jenom sport, tuto konkrétní zbraň nesmí nosit na ochranu.
Ale fakt netuším, jestli zákon umožňuje žádat z důvodu sportovní střelby držiteli E bez B (pokud by se takový našel :mrgreen: ).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Nikdo » sob 10.11.2012, 14:17

Zákon nerozlišuje "nošení na ochranu" a "nošení na sport". Požádáš o nošení, dostaneš povolení na nošení, jsi oprávněn nosit.
Důvod "sportovní činnost" může uvést každý držitel ZP, tedy i když má jen skupinu E.

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od style.js » sob 10.11.2012, 17:04

Piggy: MUZE VIZ DOLE


Pokud nezazada o noseni muze ji mit samozrejme v drzeni a pak vyuzit pro sport nekde na strelnici, jinak prevazet vybitou v uzavrenym obalu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 47

Registrován: ned 27.5.2012, 12:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od KOVA » pon 12.11.2012, 14:28

Všem děkuji za příspěvky a názory.
Dnes jsem si došel na PČR a úplně v pohodě a na počkání opravili nákupku.
Mám to už v pořádku. Musím je pochválit za ochotu. PČR Česká Lípa.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Nikdo » pon 12.11.2012, 15:12

Samozřejmě, řešení podobných nedorozumění je "normálně se domluvit".
Ale znát paragrafy nemůže být na škodu :wink:

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Piggy » pon 12.11.2012, 16:47

Nikdo: logicky by to samozřejmě mělo být tak, že oprávnění skupiny E současně zahrnuje oprávnění ke sportovní střelbě, nicméně zákon to tak nestanoví.
Asi se shodneme, že zákon je trochu zmatený, nicméně je zřejmé, že u kategorie B se pod pojmem "sportovní zbraň" rozumí zbraň, na kterou bylo vydáno povolení podle b) ke sportovním účelům*. Zákon rozlišuje "nošení na obranu" a "nošení na sport", je to v § 28 "Oprávnění držitelů zbrojních průkazů". Ovšem dost nešťastně se zde prolíná oprávnění držitele (podle skupiny ZP) a určení zbraně (asi podle účelu v nákupce).
Já sám mám všechny skupiny (kromě F :oops: ) a na všechny nákupky píšu důvody a), b), f).
Nicméně: jestliže mám pouze skupinu B a napíšu si do nákupky důvod f), asi narazím. Analogicky pokud mám jenom E, nemám oprávnění k držení sportovních zbraní, tudíž nemám řádný důvod. Jistěže lze argumentovat a maiore ad minus, ale formálně je to tak :twisted: .

style.js: omlouvám se, v internetových diskusích nikdy netuším, kterým směrem je DOLE

* Dovolím si upozornit, že lze žádat i kvůli "jiné zájmové činnosti", třeba že mě baví dělat po večerech sborku a rozborku nebo o víkendu na zahradě cvičit kvérgrify :lol: .

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od HV » stř 14.11.2012, 9:16

Tak abych to rozštípnul. Dnes jsem si byl pro nákupku a současně provést registraci (díky Ondískovi). Na nákupce jsem měl důvody dva - sport a ochrana. Byl jsem mile překvapen, že mi pán za přepážkou sám podal dotaz, zda jsem členem nějakého střeleckého klubu. Podal jsem průkazku LKOS a to nestačilo (Juro, on chtěl vidět, že mám zaplacené příspěvky a na té naší průkazce to vidět není). Dal jsem mu tedy ještě průkaz člena APSČR, kde je vylepena známka na rok 2012 a to zabralo. Pro průkaz jdu s kolkem v nominální hodnotě 50,-
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od cmk » stř 14.11.2012, 9:35

Ja jsem mel v podstate stejny problem :-)
Na prukazku LKOS mi policajt rekl, ze takovejch si na barevny tiskarne vytiskne, kolik chce.
Nevim, jakou mas verzi, ja mam tu s kolonkama pro podpisy - ani to mu nestacilo.
Na prukazku APS CR zase rekl: "A co to je Asociace prakticky strelby? Asociace prece neni sport".
Tak mu rikam: "Asociace prakticky strelby nedela nic jinyho, nez ze porada strelecke zavody dle pravidel IPSC, kde v pomeru k poctu obyvatel jsme asi nejuspesnejsi zeme na svete, mame nekolik individualnich mistru sveta a evropy".
On na to: "no jo, ale na ty prukazce proste nikde neni, ze se jedna o sport"
Ja na to: "Ale to je na ty LKOSacky. Clenem APS CR muzu byt jedine coby clen nejakeho streleckeho klubu - a tim je prave LKOS."
On (jako kolovratek): "No, ale tu prukazku LKOSu si muzu vytisknout na barevny tiskarne. To CSS dava prukazky, ktery vypadaj ..." ted to nejak popsal...
Tak me jeste napadlo: "Tady mate Klasifikacni prukaz SPORTOVCE APS CR - pravda, vykonnostni tridy uz se vedou v elektronicke forme, takze posledni zapis tam mam z roku asi 2007"
To uz se do toho vlozil vedouci, co tak stepoval kolem, rekl mu, at si ofoti vsechny 3 prukazky a zaregistruje to se slevou.
Me pak pomerne logicky (lec ne uznatelne) vysvetlil, proc mi policajt nechtel rozumnet... Ze jsem udajne jediny, kdo chodi s prukazkou "vodnekud z Prahy z IPSC", ze tam maj vsichni prukazky mistnich SSK, ktery ten policajt zna.
Pak jsem sefika seznamil se sportovni streleckou disciplinou LOS, dal mu vizitku s mym organizacnim postavenim, vysvetlil mu, proc nemame prukazky, aby pochopil, proc zase me pripada zvlastni, ze o me policajt za okynkem prohlasi, ze nejsem sportovni strelec :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od HV » stř 14.11.2012, 13:06

:) no ty máš ale příhody. To se může stát jen tobě :mrgreen:
On Ondísek je z firmy takže si s pánem za přepážkou tykal. Mě přibral sebou tak se mi možná dostalo lepšího zacházení. Nicméně mi to připadalo v pohodě, žádný násilný jednání.
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz