Nový člen LEXu - očekávání


Vše týkající se sdružení LEX

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od mFranta » pon 09.1.2012, 10:03

Trochu se musím zastak cmk- s včelařema to není tak jednoduchý. Členství ve svazu sice není povinné, ale vzhledem k tomu, že je s tím dost práce (musí být nahlášené stanoviště a počty včelstev, shánění léčiva, každoroční vyšetření na různé nemoci a roztoče, žádosti o dotace, atd.), tak je výhodnější do svazu vstoupit a ušetřit si tím většinu práce.
btw dotace pro včelaře jsou cca 170Kč(? nevím úplně přesně) na včelstvo plus něco pro začínající včelaře na vybavení. V současné době to nepokryje ani náklady na zazimování, natož na nějakou obnovu vybavení. Ale to už jsem dost off topic.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Obecná výzva novým a potenciálním členům

Příspěvek od cmk » pon 09.1.2012, 11:08

Vážení, částečně na základě určité části diskuze a částečně preventivně...

O čem je Lex a o čem není...

Začněme opět příkladem z politiky (což jistě opět někdo otočí proti mě, že trpím pocitem velikášství - tak jen předem říkám, že ten příklad říkám né kvůli důležitosti a velikosti, ale kvůli podobnému principu)

Politický meeting strany A)
"Když nás zvolíte, budete mít rohlíky a chleba zdarma, na maso a elektriku bude sleva, ti, kteří nepracují budou mít zaručené dávky minimálně ve výší minimálního platu - jste lid této země a tak budeme zákony pro Vás schvalovat klidně s ufony (pozn. já vím, že to byla jiná mimozemská civilizace)"

Politický meeting strany B)
"Když nás zvolíte, nic Vám nedáme zdarma, ani žádné slevy. Ale budeme tvrdě pracovat na tom, abyste měli klid na práci, abyste byli co nejméně obtěžováni a zatěžováni státem po finanční o papírové stránce, aby Vám zbyl čas a možnosti na vydělávání peněz a na volnočasové aktivity. A těm, co se snaží pracovat a tvořit hodnoty a tato možnost bude bez jejich výrazného zavinění vzata, o ty se postaráme v rámci sociálních programů"

Nevím, jak všichni ostatní v Lexu - já vidím jistou náklonnost k možnosti B. Nemyslím politickou náklonnost. Ale styl myšlení a práce.

Tedy, kdo očekává, že vstoupí do Lexu a otevře se mu svět slev a jedinečných možností zdarma, ten se nedočká (i když i partnery poskytující slevy máme a na LOSu poskytujeme slevy - http://www.gunlex.cz/partneri/).
Kdo očekává, ža vstoupí a tím získá možnost koordinovanějc hájit svoje práva, ten je vítán.
A největší zájem je právě o lidi, kteří toto chtějí. Lex bude mít radši 100 členů, kteří všichni budou aktivně "něco" (pozn. to "něco" popsáno na jedné z předchozích stran) dělat, než aby měl 10.000 členů z nichž bude reálně něco dělat 10 lidí.
Ano, finančně je samozřejmě optimální, když budeme mít 10.000 členů - tedy 3.000.000 Kč na příspěvkách. Pak si budeme moci dovolit PR manažera na full-time úvazek, výkonného ředitele na full-time úvazek, presidenta na full-time úvazek a ředitele sportoních aktivit na full-time úvazek. Ale pokud nebudeme mít těch minimálně 100 lidí ochotných za nás aktivně kopat, budou tihle lidé jen zbytečným nákladem.

Padla tady zmínka o LOSu, že na to jezdí jen malá část členů Lexu apod... Ano, ale zatím je to největší reklamní poutač pro přísun nových členů (a právě z LOSu chodí ti aktivní) a díky růstu popularity je otázka času, kdy jeho známost probublá do celé střelecké, odborné a "služební" veřejnosti (jako že už je to proces, který začal). A jak probublá LOS, probublá i LEX.
LOS nepřináší pokladně LEXu jedinou korunu. Naopak, rozvoj LOSu tahá z pokladny LEXu peníze. Přesto, že se LOS dále rozšiřuje, peněz tahá čím dál méně. (schválně, jestli existuje jiná střelecká disciplína, která je nedotovaná státem, vznikla po roce 2000 a během 3 let se dokázala vyhrabat tak vysoko, že se jí pořádá kolem 25 závodů ročně, na které jezdí v průměru 60-80 lidí (někdy i jen 25, někdy přes 100) - zatím jediná podobně úspěšná je Taktická malorážka, kde to stojí na 1 člověku, jehož nadšení pro práci musí být neskutečné - i když, pokud píšu o taktické malorážce, tak na férovku přiznávám, že píšu o něčem, o čem vím prd - jen mám ten pocit z toho, co je psáno tady na fóru).

Kdo se budete rozhodovat na základě zdejší diskuze - čtěte ji prosím pozorně. Padla zde spousta argumentů. Některé z oblasti faktů, některé z oblasti mýtů. Udělejte si vlastní obrázek o tom, co jsou fakta a co mýty (já už se k tomu vracet nehodlám - všechno již bylo několikrát napsáno) a rozhodněte se na základě toho.
Pokud se rozhodnete nevstoupit, je to Vaše rozhodnutí. Pokud budete aktivně, samostatně a soustavně (zde upozorňuji na možnost nadšeneckého vyhoření) hájit svá práva na udržení možnosti nabývat do vlastnictví, držet a nosit zbraň a možnost ji použít, pokud si to situace bohužel vyžádá, uděláte pro sebe víc, než pokud jen zaplatíte 300 Kč a budete čekat, že se samo něco stane.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od nettik » pon 09.1.2012, 13:49

huh...to jsem tomu zase dal.
Nestíhám to tu už ani číst, antož adekvátně reagovat. Ale zkusím:
Nejdřív všem - dát 300,-(400,-) "navíc" za členství v LEXu/možnost mít zbraň díky LEXu...přeberte si kdo jak chcete, ale na toto už prosím nereagujte - pro mě problém není.
Jen bych zmínil, že dost lidí je tu ochotno platit střelcům v průseru. To je šlechetné, sám bych také přidal, ale není lepší systémové řešení, aby tito lidé v budoucnu pomoc nepotřebovali a právo bylo jistojistě na jejich straně?! Takže vrazit 300 do LEXu by podle mě neměl být pro nikoho problém.
Druhá věc je ta, v jakém stavu, resp. povědomí či nevědomí lidí, ať už střelců či nikolik LEX je. A v tomhle vlákně to je myslím vidět bohužel až až a odráží se tu i to, jak je každý jiný.

K dotazu ohledně členů ...včera mi přišla potvrzená registrace a členské číslo 11xx ...pokud to někomu pomůže. Upřímně řečeno mě to dost zaskočilo když se to tu začalo řešit. Ano, čekal bych více.

Jedna taková odjinud...dost z vás je z Prahy, nevím kolik lidem tady něco konkrétního řekne privatizace, nebo regionální politika...mám osobní zkušenost a třeba mi to někdo potvrdí - jakákoliv snaha o něco je určitě dobrá, ale když se těch snah najde moc a nedokáží se spojit a usilovat o totéž, což samozřejmě naráží na tu různorodost rodu lidského, tak je veškerá snaha třeba 5000 lidí zbytečná, protože tu jich je 50, tu 100 ...a politici si to prostě nesečtou a vidí jen mnoho řvoucích jedinců, či pidispolků.

Co tím chci říct? - že zakládat nějakou další skupinu podobnou LEXu je myslím zbytečné, spíš by to chtělo udělat LEXu lepší jméno, v prvé řadě mezi střelci. Ale jak toho dosáhnout ? Ještě jsem se nedostal ke čtení LEX fóra, na policajtech jsem byl jen párkrát a nepamatuji se, ale myslím že ani tam nebyla žádná zmíňka o LEXu. A na střelnicích kromě Čekanic jsem snad taky žádnej leták nepostřehl. Tuhle propagaci tu už někdo zmiňoval.

Až budou střelci mít povědomí (nyní opět podle někoho z cca 8 věděl jen 1?) o nějakém LEXu...a začnou třeba věřit tomu, že společně se dá něčeho dosáhnout, tak to půjde lépe, no ne ? Pak víc střelců může roznášet validnější info mezi nestřelce...2 odkazy tady(parlamentni listy a anketa na idnes?) hovoří o tom, že lidé i politici toho už mají asi taky dost, takže by to mělo být snadnější.

No, prokousám se nějak tím fórem a uvidíme, třeba mě to do té doby přejde, nebo zjistím že kromě 300,- nejsem nijak užitečnej.
btw: veřejná část fóra myslím není špatný nápad. Argument s ministrem zahr. je trefnej, ale MZV podle mě taky nějaký to info pouští mezi lidi a v tom LEX, zdá se - v očích nás nezasvěcených, pokulhává.

No, nakonec bych rád poděkoval cmk za jeho odpověď na můj 1. příspěvek v tomto vlákně a jeho neskutečnou trpělivost s náma se všema. A taky bych se rád omluvil za to popíchnutí a tvé vysvětlení těch kladů, někde dále jsi nakonec i poděkoval za ty 300,- ...ano, to je to minimum, stejně jako že LOS je plus pro střelce a skvělá prevence průserů, ve fajn partě lidí, kde všichni rádi pomohou, ukážou, poradí...

Vše nej všem se zbraní, hlavně ať je můžem dále mít a používáme je pokud možno jen do papíru...aby třeba jednou LEX ani nebyl potřeba...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od coffee » pon 09.1.2012, 18:02

Sorry, ale tohle je naprosto, ale naprosto chybná informace :lol: .
Fórum MG je celá řada témat a pouze jedno jediné je uzavřené. Fórum Lexu je mrtvé. Proč?
Proč taková diskuze není na stránkách Lexu, kde by současně mohl propagovat svoji činnost, úspěchy nebo informace, když už prý zastupuje 300 tisíc držitelů ZP.
Jasik: Jak jsi přišel na to, že to byl pouze a jenom Lex kdo dával připomínky k návrhům zákona o zbraních. Existují další sdružení a společenství, které mají se zbraně něco společného. Má zásluhy jen LEX? Pochybuji.

CMK: Kolik lidí se přihlásilo do LEXu, protože přijeli na závodu LOSu?
LEX se potřebuje probrat ze zahleděnosti do sebe a otevřít se. To ale Honzo jako jedinec nezvládneš, protože tomu chybí náboj (tím nemyslím výstřel z Aurory :P ). Zatím jsem se nezbavil názoru, že LEX je (byl) organizace jedné, dvou osob, která jej asi vytáhly, ale současně i utopily. Z této letargie se LEX neprobral. Podívej se na stránky LEXu, jak je otevřený, většina příspěvků bez možnosti komentářů. To je ten očekávaný vstřícný přístup ke střelcům?
maja píše:Pánové, asi zapomínáte na jednu věc. LEX je sdružení a má právo mít svoje soukromé fórum, kde se řeší věci, které se týkají sdružení. Proč by mělo být přístupné všem, když je to členské fórum? Mimochodem, na tomhle fóru je taky jedna taková soukromá sekce:

Klub MujGLOCK
Věci týkající se klubu MujGLOCK a jeho členů.
Přístup pouze pro členy klubu !

:)
Koukám, že jsem měl nejdřív pročíst diskuzi až do konce. :huh:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od coffee » pon 09.1.2012, 18:33

Tak jsem popřemýšlel nad tiskovou zprávou LEXu k Tanvaldu. Nejsem PR odborník, ale koho myslíte, že takto koncipovaná zpráva zaujme?
Informační hodnota je mizivá. Kde je stanovisko odborníků na používání střelných zbraní, na možnosti dané zákonem? Na oprávnění hájit si život i majetek? Kde je stanovisko, že hájí zájmy těch 340 tisíc a až pak konstatování, že musí být řádně prošetřeno?

Zní to, jako my raději nic říkat nebudeme, ono by se to mohlo obrátit proti nám, protože nevíme kdo vyhraje. Tohle není hájení zájmů ...
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od Jasik » pon 09.1.2012, 19:08

coffee píše:Jasik: Jak jsi přišel na to, že to byl pouze a jenom Lex kdo dával připomínky k návrhům zákona o zbraních. Existují další sdružení a společenství, které mají se zbraně něco společného. Má zásluhy jen LEX? Pochybuji.
No já vycházel z toho, co prezentuje LEX jako své úspěchy. Jasně, že to asi není jen zásluha pár členů současně/minulého vedení a nikde nejmenovaných známostí s neviditelnými politiky, ale když je všude prezentováno, že bez LEXu bychom už možná neměli možnost nosit zbraně na obranu a ochranu (a zmiňoval to několikrát i CMK v rámci této diskuze).
A jinak.. Nedáme někdy oběd v Arkádách?
Naposledy upravil(a) Jasik dne pon 09.1.2012, 20:17, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » pon 09.1.2012, 19:34

Pavle, to je, asi jako by po me muj zamestnavatek chtel, abych po firme pred vsemi zamestnanci zverejnil, jakym zpusobem zabezpecuji sit. Vzdyt prece zamestnanci maji taky pravo vedet, ze data, na kterych pracuji, jsou v bezpeci. (to vubec nerikam, ze bys neco podobneho mel delat ty ve svem oboru).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od S474N » pon 09.1.2012, 21:01

Cmk: no vidis to, me by to jakozto zamestnavatele opravdu zajimalo.

Prijde mi to, ze se kolem porad tvori nejaka umela aura tajemna, kdy kazdy rika, jak se neco deje, ale pst, nikdo o tom nesmi mluvit a vlastne to neni ani zadouci neco konkretniho rikat. Jak jsem psal uz drive, zidozednarska loze hadr.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » pon 09.1.2012, 21:11

Certisko, mohl bys me prosim alespon pro jednou precist poradne? :-)

Je rozdil: "zverejnit zabezpeceni pred vsemi zamestnanci" a "zverejnit zabezpeceni zamestnavateli" ;-)

Mimochodem - ty prece vis, co jsem tam napsal. Myslis, ze by bylo rozumne to zverejnit?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od coffee » pon 09.1.2012, 22:07

?? Teď mi úplně nedocházejí souvislosti. K čemu se Tvoje poznámka vztahuje?
cmk píše:Pavle, to je, asi jako by po me muj zamestnavatek chtel, abych po firme pred vsemi zamestnanci zverejnil, jakym zpusobem zabezpecuji sit. Vzdyt prece zamestnanci maji taky pravo vedet, ze data, na kterych pracuji, jsou v bezpeci. (to vubec nerikam, ze bys neco podobneho mel delat ty ve svem oboru).

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od vsw » pon 09.1.2012, 22:17

Poznamka je styl srovnani LEXu a MZ. Btw, jelikoz vetsina uniku dat se deje pres insidery, mel by LEX logikou CMK zajistit forum predevsim pred cleny LEXu ;-))
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » pon 09.1.2012, 22:18

Cofee> post90076.html#p90076 - bod c) :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od vsw » úte 10.1.2012, 10:48

Dneska jsem byl v Brne pro novy G17 a dostal jsem k nemu i letacek LEXu :-)
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od Nikdo » úte 10.1.2012, 11:09

Hned dvě dobré zprávy v jedné větě :)
Gratuluji k dobré volbě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od coffee » úte 10.1.2012, 19:41

Nemám přístup do fóra LEXu. :?

cmk píše:Cofee> post90076.html#p90076 - bod c) :-)
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od Jasik » úte 10.1.2012, 20:04

cofee: hehe to je odkaz na jinou diskuzi tady na našem foru - na střelbu v Tanvaldě :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od g-relax » úte 10.1.2012, 22:02

vsw píše:Dneska jsem byl v Brne pro novy G17 a dostal jsem k nemu i letacek LEXu :-)
Díky za pozitivní příspěvek.
V Brně jsou totiž letáky LEXu na každé prodejně zbraní a střeliva. :lol:

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od vsw » úte 10.1.2012, 22:11

Presne to probihalo tak, ze ihned po vstupu jsem si vsimnul stojanku s letaky LEXu a po ukonceni nakupu (placeni, baleni papiru a veci) mi jeden letak prodavac pribalil. Tak by to melo byt vsude - oprava, kez by takto LEX fungoval vsude :-)
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » úte 10.1.2012, 22:21

Mozna bychom mohli ty obchodniku nutit pod hrozbou pokut a nasili, aby, pokud jim tam ty letacky nekdo prinese a pozada o pribaleni ke kazdemu nakupu, tak aby to delali :-) Na to nam urcite kazdy rad pristoupi ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od vsw » úte 10.1.2012, 23:06

cmk: mas talent toho dost posrat, co se tyka komunikace LEXu :-)
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz