Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 27.6.2017, 16:51

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen ... 
Autor Zpráva

Příspěvek Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen ...
Poněkud svérázně se dvacetiletý mladík z Novojičínska pomstil svému 45letému otci. Když mu rodič vyčítal, ať se už začne normálně chovat, a navíc mu zabavil počítač, potomek zavolal na policii, že ho otec ohrožuje samopalem.

Dvacetiletý nezdárný syn volal na policii, aby okamžitě přijela.

„Při samotném oznámení to vypadalo dosti nebezpečně. Zakročující policisté dokonce zvažovali výpomoc policejní zásahové jednotky,“ uvedl novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes. Přesnou obec, kde rodina žije, policie neuvedla.

Nakonec se ukázalo, že mladík situaci záměrně dramatizoval, aby se otci pomstil. V rodině totiž vládne značné napětí. Otce štve, že podle něj potomek nevede pořádný život, poflakuje se a nemyslí na školu.

Za trest mu proto opakovaně zabavoval počítač, případně vypínal elektřinu, aby u her nemohl sedět. To synka dopálilo a zavolal na tísňovou linku.

Otec nelegálně upravený samopal skutečně vlastnil

Ačkoliv se hovor ukázal jako neakutní, zcela planý nebyl. Muž totiž policii samopal vzor 58 i se zásobníky a náboji opravdu vydal. Policisté zjistili, že zbraň má být správně nefunkční a byla koupena jen pro sběratelské účely.

„Podezřelý muž však využil svých znalostí a zručnosti, zbraň opětovně zprovoznil, když například znehodnocené díly nahradil funkčními,“ popsal mluvčí Gřes.

Majitel samopalu si uvědomoval, že jeho úpravy nemusí být zcela odborně v pořádku, proto když samopal zkoušel, používal vždy slepé střelivo.

„Sám se obával, že provedený konstrukční zásah do hlavně by mohl při použití ostrými náboji způsobit její destrukci a možné zranění,“ potvrdil Gřes.

Nyní majitel zbraně čelí trestnímu stíhání kvůli nedovolenému ozbrojování, čeká se na výsledek balistické expertizy. Jak otec potrestal syna za udání, už policejní zpráva neuvádí.

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/otec-me-ohrozuj ... zpravy_jog

pon 26.1.2015, 12:01
Profil ICQ

Příspěvek Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .
krome nedovoleneho ozbrojování bych mel ješte napadení s težkym ubližením na zdraví protože bych synka přinejmenšim prizabil :shock: zničil život sobe i otci jinyho mit nebude

pon 26.1.2015, 14:30

Tak me napadlo, je nedovolene ozbrojovani, kdyz se predela D na D (treba zavarenina na poplasnaky)?

pon 26.1.2015, 19:55

Tam ale nepíšou, že by se z toho nedalo střílet.. Tam se píše, že majitel z toho "raději nestřílel ostrými". To ve mě evoku spíše to, že by to asi šlo... Navíc si nejsem jist, ale i zásah do konstrukce Déčka není asi zrovna vpořádku. Nemluvě o tom, že z kusu železa udělal něco co střílí... i kdyby to nakrásně moho teoreticky zůstat v Déčku.

pon 26.1.2015, 19:58

Místo předělavaní sapru se měl víc věnovat výchově toho svého parchanta. :mrgreen:

pon 26.1.2015, 21:19

Carloss> to jsem si precetl, ze on to na D nepredelaval ;-) Jen me to v te souvislosti napadlo - nevybavuju si, ze bych nekde videl, ze je to zakazane.

pon 26.1.2015, 21:27

Upravovat auta taky zakázané není... Jen jaksi ztrácej homologaci a tím způsobilost k provozu... Byť by jezdilo sebelíp a ty úpravy byly sebelepší. Jde o to, že takový produkt, je nějak schválen. Zásahem do něj to schválení ztrácí relevanci. A u zbraní to vidím jako větší problém, než u aut..

pon 26.1.2015, 22:17

Carloss> Tak jeste jednou pro ty mene chapave: Kde je to napsano? Taky mi to prijde "podle selskeho rozumu", ale nikde jsem to nenasel. U plynovych/expanznich se jen mluvi o dovolenem vyrobnim provedeni a je tam rozepsano, co to znamena. Ani slovo o tom, kdo to muze udelat...

pon 26.1.2015, 23:03

No vida... Dovolené výrobní provedení. Tedy tu výrobu musí někdo dovolit. Pokud to nedovolil, je to implicitně zakázáno. Máš snad někde napsáno, že si máš po vysrání utřít prdel? Taky jsem to nikde nenašel... přes to to drtivá většina z nás dělá.

pon 26.1.2015, 23:08

Predstav si, ze jsou lide, co neutiraji, ale maji doma bidet. A dosahnou stejnehe vysledneho provedeni.

Evidentne netusis, stejne jako ja... Takze za me konec OT

úte 27.1.2015, 9:07
VIP člen

Plátce složenek půjde do basy, synáčkovi odpojej proud a bude muset nastoupit do Kolbenky: výchovného efektu bude nakonec dosaženo.

úte 27.1.2015, 10:01

Carloss píše:
Tam ale nepíšou, že by se z toho nedalo střílet.. Tam se píše, že majitel z toho "raději nestřílel ostrými". To ve mě evoku spíše to, že by to asi šlo... Navíc si nejsem jist, ale i zásah do konstrukce Déčka není asi zrovna vpořádku. Nemluvě o tom, že z kusu železa udělal něco co střílí... i kdyby to nakrásně moho teoreticky zůstat v Déčku.

No a teď si představ, že někdo udělá z větve a špagátu něco, co střílí. Nebo smotá z papíru cosi, co střílí... https://www.youtube.com/watch?v=CMkSHh0Nj_4
To by se měli preventivně zavřít všichni, protože kdo něco takovýho nikdy neudělal :roll:

úte 27.1.2015, 10:24

E-Ryc píše:
...Evidentne netusis, stejne jako ja... Takze za me konec OT

Trestní zákoník v tomto případě myslím hovoří jasně:

Citace:
§ 279
Nedovolené ozbrojování
(1) Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává střelnou zbraň nebo její hlavní části nebo díly nebo ve větším množství střelivo nebo zakázaný doplněk zbraně, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
(2) Stejně bude potrestán,
kdo uvede do střelbyschopného stavu znehodnocenou zbraň nebo na ní provede konstrukční změny směřující k jejímu uvedení do střelbyschopného stavu nebo na zbrani provede konstrukční změny směřující ke zvýšení její účinnosti, nebo...

Jinak samozřejmě zanedbaná výchova, vychovat si doma práskače je trestuhodný...

úte 27.1.2015, 17:35

V tom bude nejaky hacek, do toho by spadla i vyroba silnejsiho (>32lb) luku, coz spousta nadsencu dela a neslysel jsem, ze by nekoho popotahovali nebo zavreli...

úte 27.1.2015, 19:32

To žes o tom neslyšel neznamená, že se o tr.č. nejedná... Dokonce ani kdybys o tom slyšel a stejně to nikdo netrestal. Jak píše Pupák, zákon hovoří zcela jasně.

úte 27.1.2015, 22:08

Pak je tu samozřejmě ještě materiální aspekt, i když na něj režim zhusta se.e. Pokud vyrobím zbraň, kterou si může každej koupit v krámě a nepodléhá žádný registraci, je nebezpečnost takovýho činu v zásadě nulová.

úte 27.1.2015, 22:18
VIP člen

Řeší se vůbec u mechanických zbraní dovolené výrobní provedení?

úte 27.1.2015, 22:25

No.. zatím hlevně nevíme, co to vlastně vyrobil. Jestli zbraň schopnou vystřelit ostrý náboj, byť by v tom byla nějaká chyba - vada, která by mohla způsobit destrukci, nebo něco, co jen dělá pecky. Pak by se asi zkoumalo, jestli i takový výrobek splňuje samotné požadavky na takové Déčko. No.. nebude to asi zase tak jednoduché.

úte 27.1.2015, 22:28

hermenet> Prave ze ten trestni zakonik rika jen "strelna zbran" bez jakekoliv reference na typ nebo provedeni...

Ale zase v ZoZ je

Citace:
§ 69
Zánik trestnosti nedovoleného ozbrojování
(1) Trestnost nedovoleného ozbrojování zaniká u osoby, která bez povolení přechovává zbraň kategorie A, B nebo C nebo hlavní část zbraně této kategorie, pokud ve lhůtě 6 měsíců

Takze bud D nelze amnestovat (coz zni jako blbost) nebo se ho nedovolene ozbrojovani vubec netyka...

úte 27.1.2015, 23:38

A jeste poznamka, kdyz se podivas na

Vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu o dovoleném výrobním provedení plynové zbraně, expanzní zbraně a střeliva - předpis č. 370/2002 Sb.

Tak tam je jen popis, jak ma to provedeni vypadat, ale ani slovo o tom, kdo je opravneny ho vyrobit.
EDIT: Koneckoncu plynovky seka kdejaky cinan, pochybuju, ze ma zbrojni licenci at uz on nebo dovozce...

úte 27.1.2015, 23:43
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další