Bezpecnostni agentury - skryte noseni


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od cmk » stř 31.10.2012, 8:46

Muj nazor je konzistentni...
Neskryte noseni uniformovanym bezpecakem vykazuje formalni znamky prestupku, zda-li i materialni je nakonec opravnen rict jen soud. Pokud s tim ma nekdo problem, at to resi na miste a nedela tady z komara velblouda. Nic vic.

Ze jsou bezpecaci, kterym nepatri do ruky ani strikaci pistole, to je pravda. Stejne tak jsou ale civilove nebo statni policajti, kterym nepatri do ruky ani strikaci pistole...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » stř 31.10.2012, 8:54

No právě: "...at to resi na miste a nedela tady z komara velblouda..." A dostaneš taktickou vestou po hlavě a budeš mít velblouda na kebuli... od toho, co "nosí...", čili ne od sebe... Ono snad ani tak nevadí samotné odkryté nošení, myslím. Ale ten přístup k tomu, co všechno se na to váže, co to s sebou nese.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Lars » stř 31.10.2012, 8:55

Cmk - stále mluvíš jen o formálním znaku onoho přestupku a já připouštím, že je možné, že je někdo, kdo takto zákon porušuje buď nevědomky, nebo si prostě jen neuvědomuje, že "civiliové" to mohou vnímat jinak. Mi však leží daleko více na srdci arogance, prezentovaná zde prvním Rostarovým vstupem - vím, že porušuji, ale mám to na háku, protože já jsem "Pan Někdo"..., a pokud se to někomu z ostatních nelíbí, tak nejen ať si trhne nohou, ale ať rovnou počítá s mým verbálním i nonverbálním útokem...
Jestli je tohle uvažování ve Tvých očích v pořádku - prosím, je to Tvůj názor (ať už jako soukromé osoby, nebo někoho, kdo reprezentuje sdružení Lex) a já ho jako takový budu respektovat. Ale nezlob se, v žádném případě nejsem ochoten se s tím ztotožnit.

A abych to tak nějak shrnul - pro mě osobně z celé téhle záležitosti vyplývá jediné - budu si mnohem více všímat různých sekuriťáků a jejich vystupování na veřejnosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Starosta » stř 31.10.2012, 9:04

Lars: Vím, co jste tím s Carlossem mysleli a z valné části souhlasím.
Nerad bych vytrhl jen ten závěr - ale nedá mi to:

Nevím, jaké máš zkušenosti s BA Ty, ale já (se svou zkušeností) raději budu denně potkávat sekuriťáky s odkrytými zbraněmi, než jednou za rok potkat CW.
O nesrovnatelnosti společenské nebezpečnosti jednoho a druhého snad nemůže být pro místní osazenstvo pochyb...?

Jinak řešení pro mě optimální by samozřejmě bylo, kdyby se upravil zákon o zbraních a dovoloval neskryté nošení Déčkařům při výkonu služby (příp. za dalších podmínek, to už není podstatné).
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Lars » stř 31.10.2012, 9:38

No, já právě nějaké osobní zkušenosti se sekuriťáky nemám, zato mám myslím z minulosti dost zkušeností s pomatenci typu CW - a tady se právě v názoru rozcházíme, protože dle mé zkušenosti jde v těchto případech v drtivé většiny o mluvky a tlachaly, kteří si, zjednodušeně řečeno, v zaplněné hospodě netroufnou ani objednat pivo. Prostě žvanilové silní jen "na hubě", ale skutek utek. Proto opravdu za větší nebezpečí považuji toho, kdo vědomě a úmyslně překračuje nějaké normy/zákony, s vědomím, že pro něj tyto normy neplatí, neboť on je něčím více..., než tlachala, snažícího se jen být zajímavějším pro své okolí.

Co se týká té úpravy - pokud se shodneme na tom, že sekuriťák je svým způsobem "žoldák" pracující ve službách toho, kdo zaplatí nejvíce, pak proč by takovýto člověk měl požívat větší důvěru státu, než já - občan vážící si výsady, kterou mi stát svěřil - výsady nespoléhat se ohledně obrany své a svých blízkých jen na policii, ale počítat s tím, že v prvé řadě se mohu a mám postarat já sám?
Je mi jasné, že na můj soukromý názor nebude brán zřetel, ale opravdu nesouhlasím s tím, aby výsada nosit odkrytou zbraň, kterou doposud mají ozbrojené složky státu, přešla na soukromé subjekty (jejichž prvotním cílem je maximalizace jejich vlastního zisku, ty další ušlechtilé řeči jsou v mých očích opravdu jen povídačky pro naivní) a tyto soukromé subjekty tak byly zákonem nadřazeny ostatním civilním držitelům ZP.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » stř 31.10.2012, 10:00

Dá se to vyřešit: 1. sk. D, 2. odůvodněné případy (tedy vázané nějakým způsobem na prokázání nutnosti a správní řízení). Tedy nevázat to nijak na nějakou živnost. Tím jsou postaveny subjekty sobě naroveň.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Nikdo » stř 31.10.2012, 10:00

A nebylo by lepší povolit viditelné nošení všem, i civilům? Ať si každý nosí, jak uzná za vhodné.
Pro většinu BA je praktičtější viditelné nošení, pro většinu civilů skryté, ale proč to někomu diktovat paušálně zákonem?
Copak ty sám sebe považuješ za hňupa, hterý bude nosit v otevřeným holsteru na zadku a nechá zi kvér ukrást? Nebo mě za něj považuješ? Nebo kvůli komu to teda v tom zákoně je?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od cmk » stř 31.10.2012, 10:30

Tak znova, potreti...
Nerikam, ze schvaluju odkryte noseni u BA.
Rikam, ze pokud s tim ma nekdo problem, ma to resit vecne na miste.
A rikam, ze nerozumim tem pupenum na zadku, ktere z toho leckdo ma.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od josuk » stř 31.10.2012, 10:44

BTW:
skryté nošení považuju hlavně a v první řadě za výhodu pro nositele!
Ano, je to také v zákoně. Ovšem argumenty proč to tak musí být navždy a pro všechny tu nezazněly. Přiznávám, že bych neměl problém se změnou zákona ve smyslu, že příslušný útvar PČR při splnění nějakých podmínek (pracovních, ústrojových…??) povolí nebo nepovolí neskryté nošení, které se vyznačí ve ZP.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Steiner » stř 31.10.2012, 10:47

Carloss,Nikdo:

ad nošení u sk.D - jak na první pohled poznáš, že je to oprávněný držitel zbraně? Policisté a eMPíci mají uniformu s nezaměnitelnými znaky, v civilním oblečení nemůžou nosit neskrytě, i když jsou ve službě. Zavedeš jednotný uniformy pro všechny BA? Nebo si nebudeš všímat nikoho s bouchačkou kdo je oblečenej v čerňákách a kdo se pohybuje po ulici nebo kolem tvýho baráku?

ad nošení neskrytě u všech: z taktického hlediska naprostá blbost (zbavuješ se výhody momentu překvapení), ovčani budou ryčet že je tu divoký západ, každej tu nosí kolty prokladtě nízko, nikdo nepozná kdo je slušněj a kdo gauner (s nelegálkou) a Pomahači-a-Chrániči budou perlustrovat preventivně všechny u koho tu bouchačku uvidí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Nikdo » stř 31.10.2012, 11:02

Imho nepodložená spekulace. Dobrá, dopustím se téhož :wink:

Jasně, když budu mít v úmyslu přepadnout někoho nebo nějakou benzínku či banku, budu se po ulici promenádovat s viditelně nesenou zbraní, to zní logicky. Ona většina lidí bude stejně takticky nosit skrytě. A kdo ne, to bude pár exotů, kteří na sebe přivolají preventivní lustraci, a pak pár opravdu sebevědomých týpků (beztak policajtů, BA apod. mimo službu), kteří budou působit jako prevence.

Ovčani možná chvíli mrmlat budou. Než zjistěj, že ozbrojení civilové jsou nejslušnější sociální skupinou (jako třeba Ty nebo já, že). Možná zjistí, že civil na místě jim pomůže spíše než telefonní operátor na stodvanáctce. Možná zjistí, že určité složky PČR a MP by se daly pořádně zredukovat. IMHO to je hlavním důvodem, proč je viditelné nošení zakázáno, stát si osobuje monopol na násilí, a toto je jen jeden z projevů :evil:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » stř 31.10.2012, 11:52

cmk píše:Tak znova, potreti...
Nerikam, ze schvaluju odkryte noseni u BA.
Rikam, ze pokud s tim ma nekdo problem, ma to resit vecne na miste.
A rikam, ze nerozumim tem pupenum na zadku, ktere z toho leckdo ma.
Znova po milionté: Řešit to na místě nemá smysl, bo by se sekuriťák mohl rozhodnout po Tobě nadupanou vestou (nebo něčím jiným) hodit.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Starosta » stř 31.10.2012, 11:53

Steiner: Zeptám se okatě:
1) Ty už jsi podobnou situaci zažil, že by Ti někdo v čerňákách obcházel barák jak hladovej kocour? Přijde Ti to jako reálná představa?

2) Změnilo by něco z hlediska Tvého pocitu, kdyby měl ten někdo pseudoskryté nošení, jaké je k vidění právě u BA? Kdy každý ví, že je tam pistole, dokonce je tam i vidět, ale nikdo to neřeší? Jinak řečeno, je to takovej rozdíl s tím hadrem přes a bez něj?

Ptám se ne proto, že to schvaluju, ale proto, že mě to nechává úplně chladným. Stejně jako MP bez části povinného stejnokroje, nebo řezník bez čepice.
Trošku větřím hysterii ve stylu "on má zbraň! normálně na ulici! to bude masakr!!!" a nechápu ji.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » stř 31.10.2012, 11:56

Steiner píše:Carloss,Nikdo:

ad nošení u sk.D - jak na první pohled poznáš, že je to oprávněný držitel zbraně? Policisté a eMPíci mají uniformu s nezaměnitelnými znaky, v civilním oblečení nemůžou nosit neskrytě, i když jsou ve službě. Zavedeš jednotný uniformy pro všechny BA? Nebo si nebudeš všímat nikoho s bouchačkou kdo je oblečenej v čerňákách a kdo se pohybuje po ulici nebo kolem tvýho baráku?

ad nošení neskrytě u všech: z taktického hlediska naprostá blbost (zbavuješ se výhody momentu překvapení), ovčani budou ryčet že je tu divoký západ, každej tu nosí kolty prokladtě nízko, nikdo nepozná kdo je slušněj a kdo gauner (s nelegálkou) a Pomahači-a-Chrániči budou perlustrovat preventivně všechny u koho tu bouchačku uvidí.
To by mohly být ty podmínky nutné ke splnění povolení neskrytého nošení. Mimo jiné jednou z podmínek by mohlo být nějaké viditelné označení (způsob je už pouhá technikálie). Takže řešitelné v rámci zákona to samozřejmě je. Když jsem dělal ZP byly ještě rozděleny skupiny na místa kam má a nemá veřejnost přístup.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Lars » stř 31.10.2012, 12:14

Starosta - AD2
Ten rozdíl vidím v tom, že "kusem hadru" dává sekuriťák najevo že pro něj platí zákony stejně jako pro ostatní. Čili já osobně mám v takovéhoto člověka od pohledu větší důvěru, než v "rambiče", který bez "kusu hadru" dává okatě najevo své pohrdání zákony a víru ve své postavení nad nimi.

Navíc je tu další aspekt - v jiném vlákně jsem byl před časem poučen, že mnou uvažované poodhrnutí krytí zbraně v případě, který vyhodnotím jako možný nadcházející konflikt (v rámci preventivního odstrašení a tudíž zažehnání hrozícího konfliktu dříve, než vůbec vypukne), bude z hlediska policie považováno za prvotní akt agrese z mé strany. Ok, beru na vědomí a změnil jsem kvůli tomu své smýšlení - co si pak ale mám myslet o viditelném nošení ze strany BA? Jestli je z logiky věci pouhé poodhrnutí průvodním znakem agrese, pak otevřené nošení je agresí samo o sobě - ne?
Nebo budeme tolerovat vytváření nějaké sekuriťácké aristokracie vzhledem k platným právním normám?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Starosta » stř 31.10.2012, 12:42

Lars: V tom s Tebou zcela souhlasím a tuhle netoleranci chápu, byť ji nesdílím.
Beru to podobně, jako že se vojáci na misích proti předpisům vybavují na vlastní náklady lepší výstrojí, prestože za to mohou být popotahováni.

Mně to ale přišlo spíš jako hysterie ohledně ZBRANĚ samotné, pokud by bylo uzákoněno neskryté nošení - proto jsem to zmiňoval.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od reddog » stř 31.10.2012, 12:45

CMK:
já jsem si vědom faktu tvého konzistentního přístupu, také jej nezpochybňuji. líbil se mi právě ten tvůj konkrétní náhled a jeho prezentace.

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od josuk » stř 31.10.2012, 12:53

Lars: nechci zde oživovat „ducha“ zákona, ale ani bazírovat na liteře. Někdy je na místě jen špetka selského rozumu. Skryté nošení má svůj důvod a pamětníci potvrdí, že stav někdy po revoluci, kdy se vyrojily různé ochranky a její zaměstnanci měli zbraně na firemní zbrojní licenci a často byli reálným nebezpečím pro sebe i ostatní, to byl stav neúnosný a zákon o zbraních to správně změnil. Bohužel možná příliš přísně. O tom lze do budoucna určitě diskutovat.
Myslím, že pokud nevzniká nikomu žádná újma, žádné nebezpečí z neskrytého nošení, není důvod alarmovat a zaměstnávat bezpečnostní složky zbytečně. To se nemá, nevyplatí se to, a může to způsobit opravdovou škodu!! Pokud mám pocit, že dotyčný se zbraní je např. opilý, nebo něco není v pořádku, samozřejmě neprodleně přivolám policii. Pokud ale nic nehrozí…. mohu zajistit svědky, fotodokumentaci, napsat stížnost… kde je problém?
A nestrašte tu, že někdo něco po někom hodí… :-D nejsme snad v mateřský školce.. :-D

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » stř 31.10.2012, 13:00

Josuk: To my ne-e... to on... Hned někde na začátku tím vyhrožoval... Nejmenovaný pracovník BA...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od josuk » stř 31.10.2012, 13:40

:D Carloss: tak dobře, vyřídím to s jeho maminkou!

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz