Zraněný policista z výcviku


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od cmk » úte 18.9.2012, 19:19

http://www.novinky.cz/krimi/279118-pri- ... vazne.html

Při střelbách zasáhla policistu odražená kulka, zranění je vážné
Při úterním výcviku na střelnici v Chodové Plané na Tachovsku došlo k nešťastné události. Pravděpodobně odražená kulka zasáhla 35letého policistu přímo do hrudníku. Vrtulník ho transportoval do plzeňské fakultní nemocnice, kde se mu lékaři pokusí vyjmout střelu z těla.

Zvětšit obrázek
Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky
Dnes 17:51 - Plzeň

„Mohu zatím jen potvrdit, že došlo k úrazu. Okolnosti této nehody jsou zatím předmětem šetření. Na místě stále ještě pracují vyšetřovatelé včetně balistika,“ uvedla v podvečer mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková s tím, že bližší informace poskytne policie ve středu.

Podle záchranářů zraněný muž komunikoval. „Jeho zdravotní stav byl ale natolik vážný, že jsme jej museli okamžitě převézt do nemocnice,“ upřesnila dispečerka krajské záchranky Lenka Ptáčková.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Yraněný policista z výcviku

Příspěvek od cmk » úte 18.9.2012, 19:19

Jediný, co si umím představit, je popper zapřený gumou na 2-3 metry.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od panvrabec » úte 18.9.2012, 21:06

To by musel být hodně lehkej ten popper, aby se tak rychle vrátil. Navíc pokud mu to proniklo oděvem a kůží, tak to musel být jó odraz, to spíš střílel pod větším úhlem a střela sklouzla. Viděl bych to tak, že nestřílel on, ale někdo jiný, úhel odrazu=úhel dopadu a on stál ve špatnou chvilku na špatném místě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od jry2000 » úte 18.9.2012, 21:34

Ne ze bych chtel zlehcovat situaci, ale to teda muselo byt hrobeso, kdyz odrazena kulka prosla az do hrudniku.

Doufam, ze se policista brzo uzdravi bez nasledku.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od Nikdo » stř 19.9.2012, 9:29

Klidně to mohl být nechtěný výstřel do betonové podlahy nebo do zdi...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od kolaCZek » stř 19.9.2012, 9:41

Dokazu si predstavit, ze se ke strelci vrati fragment rozprskle strely nebo kus plaste, coz je obcas neprijemny zazitek.
Ale ze by se vratil kousek s takovou energii, aby napachal takovou paseku? To se mi moc nezda. :?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od panvrabec » stř 19.9.2012, 19:15

Na 99,999 % se to nestalo tak, že on střílel kolmo na terč a střela se mu kolmo zpátka odrazila a zaryla do hrudi.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od kolaCZek » čtv 20.9.2012, 9:32

Ze by kolegova odrazena strela? Nekde se sikovne otrela, kolega na spatnem miste ve spatny cas a na pruser je zadelano... :roll:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od cmk » čtv 20.9.2012, 10:32

panvrabec píše:Na 99,999 % se to nestalo tak, že on střílel kolmo na terč a střela se mu kolmo zpátka odrazila a zaryla do hrudi.
To snad ani nikdo nepsal...
Na jedne nejmenovane jihoceske strelnici si policajti taky postavili poppery 3m od sebe, zapreli gumama a nez si toho spravce vsimnul, uz jel jeden z rozseklou hubou do nemocnice.
Ne ten, co strilel.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 20.9.2012, 11:02

Stalo se před mnoha léty toto.Kamarádova manželka střílela ze vzduchovky asi z 5m do velké hlavičky "lepeňáku" ve vratech stodoly.Velká legrace,držela flintu jak prase kost,ale světe divse,strefila tak přesně,že brok se odrazil naprosto kolmo,a trefil jí do nosu.To už zas taková legrace nebyla,rozseklý nos!!A klika že to nebylo oko.Takže,balistické dráhy odražené střely jsou nevyzpytatelné a překvapivé.Vše je možné.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od panvrabec » čtv 20.9.2012, 12:21

To jo, ze vzduchovky se mi to stalo taky, střílel jsem to TV obrazovky a vletělo mi to přímo do mužských slabin. Jenomže vzduchovka má malou energii, střela se nemusí o cíl vždy rozbít, ale odrazit. To je jako s airsoftem, ze slabé zbraně se ty kuličky vždycky všemožne odráží, ze silných se roztříští o cíl. Ale 9 mm se prostě kolmo pod úhlem 90 stupňů neodrazí, jedině nějaký fragment pláště, ale ten by určitě neprošel hluboko do hrudi.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od cmk » čtv 20.9.2012, 14:43

Fragment ztraci rychle energii. Jsou lehky, zpocatku rychly, ale tvar fragmentu a rotace znamena rychle zpomalovani.
Prave proto se poppery davaj na min. 7 metru, protoze 2m od nej to jeste leti docela rychle.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od kolaCZek » čtv 20.9.2012, 14:58

Stejne, jako neni dobre strilet na AVIMu z plochy moc blizko lapaci... :evil:
Bylo to odhadem 8m od lapace, ale stejne prosel kus plaste kuzi a zasekl se dobre 4mm do masa. :? Predpokladam, ze se mi podarilo trefit presne hranu jednoho z zeleznych platu lapace.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od john.hawk » pát 21.9.2012, 8:51

za dobu co střílím, jsem zažil párkát roseknutý obočí, jednou krk, jednou stehno a jednou koleno.. a to protože jsem stříleli v létě a ikdyž ty popry byli stočený, stejně to občas lítalo.. nikdy jsem nebyl svědkem toho že by odražený kus pláště pronikl oblečením a ještě pod kůží..nu což.. je to taky zkušenost..

Příspěvky: 13

Registrován: pát 19.8.2011, 10:57

Re: Zraněný policista z výcviku

Příspěvek od Prasoid » úte 25.9.2012, 14:11

Taky jsem dostal při střelbě vzduchovkou na střešní tašku (taková blbost) diabolkou do čela, ale to mi stačilo, abych si dával pozor i na ostré střelnici. A že už jsem zaznamenal nějaké ty úlomky. Důslednost při dodržování bezpečnostních pravidel zvláště v prostorách střelnic je na místě a je na těch zodpovědných, aby z nich vytěsňovali pokusy o nekázeň.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz