Výchova psa, obrana proti psovi


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od pitt » čtv 29.5.2014, 20:12

reddog píše:Od člověka chovajícího zbraně a držícího psa se očekává jistá míra zodpovědnosti :wink:
A sakra asi utratim zbrane a prodam psa......

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od Piggy » čtv 29.5.2014, 20:22

Stepan píše:Takže když kynologové popisují u každého plemene jeho povahu, jsou to totální nesmysly, protože plenemo psů žádnou charakteristickou povahu nemá a všechno 100% závisí na výchově psa?
Správný pojem pro popis povahy není "bojový", ale "bojovný" :wink:
Ty neznáš nic mezi "žádný" a "100%" :roll:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od Stepan » čtv 29.5.2014, 20:23

Já znám, ale zastánci pitbulů jsou schopní tvrdit, že všechno je jen o výchově psa.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od pitt » čtv 29.5.2014, 20:31

Ano...i ja ti budu tvrdit ze je to o vychove. Byl jsem napaden nemeckym ovcakej,yorksirek,kokrem,pudlem i retrivrem,ale pittem,stafbullem a podobnym plemenem ani jednou.

E:a je to patrne proto ze se setkavam s lidma,kteri si tyhle psy nekupuji pro paradu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od jry2000 » čtv 29.5.2014, 20:39

Stepan píše:Já znám, ale zastánci pitbulů jsou schopní tvrdit, že všechno je jen o výchově psa.
Jojo, znas kulovy .... a to jeste maximalne tak z 25% :D
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od reddog » čtv 29.5.2014, 20:42

Hysterie pachatelu dobra je minimalne stejne nebezpecna jako omezenost "chovatelu".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od maja » čtv 29.5.2014, 21:03

Milý Štěpáne,
Označení "bojová plemena" podle Českomoravské kynologické unie není správné a je zavádějící. Historicky sice existovala a existují plemena, která dříve k boji byla využívána, ale s vývojem společnosti i chovu psů již toto označení nepřichází v úvahu. V současnosti jsou laickou veřejností za bojová plemena psů označována plemena psů agresivních, napadajících svévolně své okolí. V médiích bývají takto prezentování především pittbulové, dobrmani či rotvajleři. Podle odborníků chyba ovšem není na straně psů, ale příčinou problémů je člověk. Ten by také měl nést právní zodpovědnost se všemi důsledky.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od Stepan » čtv 29.5.2014, 21:10

Je skutečnost a jsou jména. Že se někdo rozhodne nenazývat plemeno psa skoro 1000 let šlechtěné pro boj bojovým plemenem, je jeho rozhodnutí a právo, ale na to, co je to za plemeno, to nemá vůbec žádný vliv.

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od azavak » čtv 29.5.2014, 21:20

1000 let??? To myslíš vážně? Mužeš byt přesnější a říct jaké plemeno.Děkuji.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od john.hawk » čtv 29.5.2014, 21:22

můžeš mně růžovko vysvětlit který plemeno psů ostatní psy napadá nebo nenapadá..? které plemena se rvou, které se vůbec nervou a které se rvou jen trochu ?? Viděl jsem zuřivé bojové jezevčíky, cholerické čivavy, a flegmatické pittbuly..

ty jsi asi šlechtěný růžový diskutér, lituji tvoje rodiče..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od Nikdo » čtv 29.5.2014, 21:36

maja píše:Označení "bojová plemena" podle Českomoravské kynologické unie není správné a je zavádějící.
...
Naproti tomu, konkurenční kynologický svaz bojová plemena zřejmě zná, když o nich mluví jeho místopředseda:
Místopředseda Českého kynologického svazu Ferdinand Ritter z Českých Budějovic řekl, že za útoky psů na majitele stojí většinou chyby ve výchově. "Je to o přístupu ke zvířeti, lidé by si měli při koupi bojového plemene řádně rozmyslet, zda budou mít na jeho výchovu čas a trpělivost," řekl Ritter.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/muze-zabil-jeho-v ... _domov_glu
:mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od maja » čtv 29.5.2014, 22:18

ČKS není konkurence, ale členský subjekt ČMKU, která nás zastupuje v FCI (La Fédération Cynologique Internationale). Takže ČKMU je v ČR nejvyšší autoritou, co se kynologie týče.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od pitt » pát 30.5.2014, 0:10

Stepan píše:Je skutečnost a jsou jména. Že se někdo rozhodne nenazývat plemeno psa skoro 1000 let šlechtěné pro boj bojovým plemenem, je jeho rozhodnutí a právo, ale na to, co je to za plemeno, to nemá vůbec žádný vliv.
hele,kolik a jakých jsi ty prosím tě vychoval psů?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od Int1m1thy » pát 30.5.2014, 0:33

lepsiho a hodnejsiho psa nez pitbulla jsem za svuj zivot nepoznal... a to nebyl ani muj... cizi co byli tam kde nemeli, zlodeje atd. bezproblemu poznal ;) takze to nebyl nakej super vychovanej ultra mazlicek ;) a chovani k ostatnim zviratum to sami....
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od reddog » pát 30.5.2014, 6:24

pitt píše:
reddog píše:Od člověka chovajícího zbraně a držícího psa se očekává jistá míra zodpovědnosti :wink:
A sakra asi utratim zbrane a prodam psa......
To by byla vecna skoda. Zbrane mas jak v bavlnce, hezky k nim hovoris a kousavci obcas vycistis zoubky a nakonzervujes tlapky. Nejak nepamatuji, ze bych zrovna ve tvem pripade slysel o tom ze /jmeno tveho psa ma ke zbrani blize, nez si kdo mysli :mrgreen: / nekdy bezduvodne zautocil na kohokoli, cokoli, ci ze si treba jen od tebe pujcil kosu a vydal se hlasat pravdu Psi :lol: . Stejne tak nepamatuji, ze bych kdy slysel o zurivem zeleze ze tveho sejfu, ktere by po provetrani v lese samo od sebe zakouslo kralika :lol:

Rovnou rict, ze pitbullove a jini bullici jsou aprior bojovni ci nebezpecni ci strasnekrvelacnici, je imho poradny eurohujerozblebt. To totiz pak vede k tomu rict, ze KAZDY zakonne ozbrojeny slusny obcan je vrah. V obou pripadech totiz maji subjekty dispozicni predpoklady k velice ucinne obrane/utoku, avsak cin v drtive vetsine prichazi s impulsem ci vychazi z momentalni situace. Vsechny ostatni pripady pak (podle mne, je to muj nazor, nepovazuji jej za jediny spravny, na rozdil od vyroku nekterych jinych) pak nlze postihovat adresne ve stylu: ZAKAZMETOPROTOZETOMUZEZACHRANITBYTJENJEDENJEDINYZIVOT. Konci to pak polstrovanim vsady na tele v pripade kdy dostaneme propustku do vedlejsi ulice, za prikyvovani a usmevu ala Spokojeni obcane kimcongilova.

Mohl jsem si ty radky odpustit, vse dulezite bylo uz stejne receno 8-)

Jesteze to tu necte Julek :mrgreen:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od john.hawk » pát 30.5.2014, 8:45

souhlas, plně to vystihuje základní myšlenku a to tu, že Media Bahno, jsou schopni efektivně manipulovat s veřejným míněním, názory a ovlivňovat myšlení lidí..
Pokud bude každej den v TV Nova reportáž v délce 3 minut, jak lze správnou výchovu ovlivnit chování dětí, psů, bude to pro tuto společnost velký přínost a svět bude jedině lepší.. ale na těhle věcech se zase nedá tak dobře rejžovat jako na úletech pseudocelebrit a jiných exhibicionálně naladěných pravdo-lásko-havlo-kreténů..a jiných salónních humananistických hovad..
Nechámu kde se bere ta netolerenace lidí bez ZP k lidem s ZP..asi nějaká doktrína, bo co..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od Sailor » pát 30.5.2014, 13:04

:!:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od Biggles » pát 30.5.2014, 20:58

j.h.: Já bych jeho rodiče nelitoval, ostatně má jejich genetickou výbavu, takže nebudou nejspíš o nic menší duševní potrati...

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od Stepan » pát 30.5.2014, 21:19

john.hawk píše:můžeš mně růžovko vysvětlit který plemeno psů ostatní psy napadá nebo nenapadá..? které plemena se rvou, které se vůbec nervou a které se rvou jen trochu ?? Viděl jsem zuřivé bojové jezevčíky, cholerické čivavy, a flegmatické pittbuly.
Dobře tak já ti to pomalu a trpělivě vysvětlím. Když to nepochopíš, můžeš si to přečíst víckrát a vracet se k tomu i po delší době.

Jistě, někteří jezevčíci a čivavy můžou být zuřiví, ale na rozdíl od pitbulů nedokážou roztrhat a zabít člověka a člověk je při obraně proti nim v příznivé situaci.

Jistě, většina pitbulů je flegmatických, ale když nejsou, dokážou člověka velice vážně poškodit a zabít. Netvrdím, že každý pitbul je vraždící monstrum (kdyby byli, lidi s tendencí k chovu pitbulů by dost rychle vymřeli), ale zejména nevykastrovaný samec může být za určitých okolností VELICE NEBEZPEČNÝ.

Už jsem tady někde popisoval specifické vlastnosti pitbulů při útoku:
Pitbulové před útokem nevarují, dělají jaky by nic a najednou zaútočí.
Když začnou útočit, jsou velmi zarputilí a nedají se od útoku snadno odvrátit (někteří chovatelé doporučují každému majiteli nosit nástroj na páčení čelistí).
Útočí takovým způsobem, že způsobují devastující zranění, které může končit smrtí napadeného.


Jo a ty tvoje útoky na mě, co o tobě osobně říkají? Můžeš na sebe být hrdý? Dělá ti to dobře?
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 30.5.2014, 21:28, celkem upraveno 1 x.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Výchova psa, obrana proti psovi

Příspěvek od Stepan » pát 30.5.2014, 21:26

Biggles píše:j.h.: Já bych jeho rodiče nelitoval, ostatně má jejich genetickou výbavu, takže nebudou nejspíš o nic menší duševní potrati...
Prosím moderátora/administrátora, aby zakročil proti urážlivému osobnímu napadání, které je v rozporu s pravidly fóra.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz