Dalsi strelba v obchodaku


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Dalsi strelba v obchodaku

Příspěvek od cmk » pon 30.4.2007, 10:03

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... ih1hh.html

Při nedělní střelbě u nákupního střediska u amerického města Kansas City ve státě Missouri zemřeli nejméně tři lidé. Dva zastřelil útočník, jeho samého pak zabil policista. Střelec ve městě cestou do nákupního střediska zřejmě ještě zranil policistu, který jej kontroloval, neboť jel v ukradeném vozu. Majitelka domu byla nalezena ve svém domě mrtvá. Policie prošetřuje, zda i tuto ženu zabil střelec.

30.4. 2007 08:25 - 09:16 Aktualizováno
KANSAS CITY - "Vypadá to, že přišel ke středisku střílet lidi. Jestli si ho vybral náhodou, nebo ne, teprve zjišťujeme," řekl mluvčí kansaské policie Tony Sanders. Kolem půl čtvrté odpoledne dva lidi zabil a dva zranil na parkovišti nákupního střediska poblíž kavárny Starbucks, na jejíž zákazníky také prý mířil.

"Byla jsem ve svém náklaďáků a střelec byl dvě auta ode mně," řekla nakupující Queea Millerová a dodala. "Když přestal, nabil a začal zase pálit."

V místě vypukla panika. "Byla neděle odpoledne, tak si dovedete představit, jak bylo obchodní centrum přeplněné," uvedl kapitán Richard Lockhart. Policie střelce při zásahu zabila.

Střelbě předcházel útok ve městě
Muž ale zřejmě střílel už předtím, než dorazil k nákupnímu středisku vzdálenému asi devět mil od centra města. Na silnici jej kontroval policista. Řídil totiž vůz, jehož majitelku našla policie mrtvou v 13:49. Policistu řidič střelil do ruky a ujel. O patnáct minut později začal muž střílet v obchodním centru.

"Panuje přesvědčení, že střelec z obchodního centra je tím, kdo postřelil policistu na ulici Bannister. Vůz ve kterém jel, byl nalezen na parkovišti obchodního centra," uvedl kapitán Richard Lockhart. Policie nyní šetří, zda střelec také zabil majitelku auta.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 30.4.2007, 10:05

Kratky komentar: uz vidim nase noviny, jak zase pisou: "V Kansasu se strilelo a proto je u nas v CR snadny pristup ke zbranim... Zakazme zbrane"
Takze jen dodam - jeste ze byl na blizku nekdo slusny se zbrani.
A pozustalym po obetech uprimnou soustrast.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz